- Як екологічні проблеми можуть вплинути на стан здоров’я населення в Україні?
- Який вплив матиме процес декарбонізації на екологічний, соціальний, економічний, демографічний ландшафт сходу України?
- Яким буде майбутнє довкілля на сході України?
Відповіді на ці питання матимуть значний вплив на життя та здоров’я багатьох людей. Але чи можемо ми відповісти на ці питання без врахування всіх можливих промислових, екологічних та пов’язаних з конфліктом ризиків? Насправді ні, не зовсім.
Не маючи перевірених даних неможливо передбачити всі можливі сценарії розвитку ситуації. Своєю чергою, без використання доказового підходу неможливою є й розробка необхідних рекомендацій та відповідних рішень. Саме тому, БФ «Право на захист», шляхом проведення низки дослідницьких та адвокаційних заходів, має на меті створити міцний інституційний фундамент у сфері зменшення ризиків (ЗР) виникнення катастроф.
Відсьогодні, Фонд розпочинає роботу над двома великими науковими дослідженнями в контексті ЗР.
Перше аналітичне дослідження стосуватиметься питання охорони здоров’я населення, що проживає на сході України. Метою розробки цього документу є покращення розуміння впливу екологічних та промислових факторів на здоров’я населення. На основі результатів цього дослідження БФ «Право на захист» розробить вичерпні рекомендації стосовно подальшої діяльності на національному рівні для пом’якшення негативного впливу екологічних та техногенних чинників на здоров’я місцевого населення.
Друге аналітичне дослідження буде сфокусоване на пов’язаних з неконтрольованим затопленням шахт екологічними, соціальними та економічними наслідками. Фонд залучив національних технічних експертів зі значним досвідом у питаннях екології та промисловості для проведення досліджень та розробки ефективних механізмів запобігання відповідним ризикам та поступового закриття шахт. На основі результатів цього дослідження БФ «Право на захист» підготує рекомендації для органів державної влади на всіх рівнях, визначивши можливі рішення для мінімізації негативних наслідків реструктуризації для громадського здоров’я, навколишнього середовища та соціальної інфраструктури в громадах.
Ми вважаємо, що наша дослідницька діяльність допоможе краще зрозуміти та надалі зменшити основні промислові та екологічні ризики на сході України. Рішення та рекомендації, наведені в аналітичних документах, складатимуть базу для подальших адвокаційних зусиль, що сприятиме розвитку національного порядку денного у сфері зменшення ризику катастроф.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: