Індустріальні об‘єкти, які становлять реальну небезпеку для навколишнього середовища існували на сході України задовго до 2014 року. Початок військових дій активізував проблеми, про потенційне існування яких можна було тільки здогадуватися.
Місцеве населення не було готовим до того, що вже через 7 років на них чекатимуть нові випробування у вигляді напівзруйнованої та знищеної у результаті обстрілів інфраструктури, зниження рівня якості води внаслідок затоплення радіоактивних та забруднених шахт, а в додаток ще й глобальні кліматичні зміни, які безпосередньо впливають на родючість ґрунтів та якість повітря.
Розвиток системи готовності та реагування на ризики виникнення надзвичайних ситуацій є вкрай важливим у цьому контексті. Однак не потрібно забувати і про важливість безпосереднього впливу на проблему та на її розв‘язання у довгостроковій перспективі.
Саме тому, у 2021 році БФ «Право на захист», за фінансової підтримки уряду Великої Британії, спільно з українськими та міжнародними НУО ACTED Україна, Ініціативою IMPACT, Данським Червоним Хрестом та Червоним Хрестом України в рамках Консорціуму Зменшення Ризиків реалізують проєкт, метою якого є зменшення вразливості населення від ризиків виникнення стихійних та техногенних катастроф на сході України та прилеглих територіях поблизу Азовського моря.
Дивіться відео, аби дізнатися яким чином члени #ЗРКонсорціум планують посилювати спроможність громад поблизу лінії розмежування впливати на актуальні ризики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: