Зробити пожертву
Укр / Eng
08.04.21

7 квітня представники БФ «Право на захист» Сергій Галемський та Яніна Ребенкова зустрілися з Олександром Куркчи, новообраним головою Сартанської селищної військово-цивільної адміністрації Маріупольського району Донецької області.

Під час зустрічі обговорили майбутній розвиток Сартанської селищної територіальної громади (далі — громада) і питання, які найбільше турбують мешканців і управлінців.

За словами керівника ВЦА, зараз формується штатний розпис із посадами фахівців, що опікуватимуться питаннями соціального захисту населення. Також тривають співбесіди з кандидатами, які залучатимуться до роботи із програмним комплексом «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» (далі — Соціальна громада).

Щоправда, спочатку обраним спеціалістам ще доведеться пройти тренінг, уже найближчим часом запланований БФ «Право на захист» та Департаментом соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації.

Після ліквідації та утворення нових районів до громади приєдналася частина населених пунктів, які раніше входили до Волноваського району. Вони розташовані на лінії розмежування, а місцеві мешканці мають певні складнощі із доступом до соціальних послуг, більша частина з них — це особи віком старше 60 років. Тож команда БФ «Право на захист» розповіла про можливість юридичної підтримки таких людей.

Обговорили й допомогу особам, рідні яких загинули під час проведення АТО/ООС, зокрема, порядок звернення до суду для отримання грошової компенсації за моральні страждання, спричинені загибеллю рідних. А також — проблеми осіб, які постраждали від проведення АТО/ООС та залишилися без своїх домівок. Крім того, йшлося і про співпрацю з Коаліцією «На лінії зіткнення» для вироблення алгоритму допомоги громадам, які є найбільш активними та зацікавленими в покращенні якості життя місцевих мешканців.

Уже в цьому році ВЦА планує подати клопотання до Мінцифри для отримання субвенції з державного бюджету для будівництва нового ЦНАП у селищі Сартана.

«Подібні зустрічі, – розповідає Сергій Галемський, – це відкритий процес діалогу представників влади з представниками громадського сектору. Дуже важливо, щоб діалог був результативним і допомагав ухвалювати оптимальні рішення у суспільно важливих справах. Такі зустрічі в усіх територіальних громадах Донецької області, – постійні в нашій роботі, адже саме ОТГ сьогодні є рушійною силою реформи децентралізації».

Читайте також: