Зробити пожертву
Укр / Eng
06.01.22

Новорічні дива трапляються! І дуже приємно, що іноді причетними до їх справдження стають спеціалісти Благодійного фонду «Право на захист». Історію одного такого дива розповімо сьогодні – це історія Бориса, який у 25 років, нарешті, отримав омріяний паспорт громадянина України.

Без родини і без документів

Борис народився та виріс в Криму. Коли хлопцеві було 16 років, його батьки вирішили пожити нарізно, внаслідок чого батько взяв сина та поїхав до Полтавської області – на роботу та проживання. Там же батько планував вперше документувати сина паспортом громадянина України.

Однак, сталося так, що наприкінці квітня 2013 року батько раптово помер, залишивши хлопця без документів та можливості повернутися до матері, сестри та брата в Крим.

Залишившись сам-самісінький, Борис неодноразово звертався до органів міграційної служби щодо отримання паспорту громадянина України, але у прийомі йому відмовляли, посилаючись на те, що особу його встановити вкрай важко, адже він все своє життя провів у Криму, який зараз тимчасово не підконтрольний Урядові України; вимагали присутності матері, яка навідріз відмовлялася приїхати. Та й до його громадянства також були неабиякі питання…

Нове життя

За цей час хлопець подорослішав, переїхав до Харкова, де знайшов роботу, закохався та став жити фактичним шлюбом з коханою дівчиною. Після чергового переїзду Борис знову звернувся до міграційної служби – Холодногірського відділу ДМС у м. Харкові, співробітники якого рекомендували йому звернутися до Благодійного фонду «Право на захист».

Після бесіди з хлопцем адвокат фонду зробила ряд запитів, підготувала всі необхідні документи, разом з Борисом знайшла та підготувала свідків для проведення процедури встановлення особи, виявила можливість та разом з т.в.о. начальника Холодногірського відділу ДМС у м. Харкові Коваленко Марією підтвердила належність Бориса до громадянства України.

Далі залишилося лише чекати схвалення ГУ ДМСУ в Харківській області. 

Паспорт «під ялиноньку»

А тим часом кохана народила Борису сина, про якого він так мріяв та бажав бути його батьком також і за документами. 

І ось – сталося диво: через кілька днів після народження малюка Борис отримав свій перший – такий омріяний – паспорт!

Новорічне диво для Бориса: отримати паспорт та офіційно стати батьком

Вітаючи хлопця з такими значними приємними змінами в житті, адвокат БФ «Право на захист» Оксана Желанова пояснила, де та в якому порядку молоді батьки можуть зареєструвати народження сина та яким чином Борис може бути записаний батьком дитини (і що наразі це можливо, адже у Бориса є паспорт!).

Наступного дня щасливий Борис повідомив, що їм все вдалося – народження сина зареєстрували, отримали свідоцтво про народження, в якому батьком зазначено громадянина України Бориса.

БФ «Право на захист» бажає малюку і його завзятим батькам здоров`я, молодій родині – щастя, а нам усім – віри в дива: адже вони трапляються!!!

Одночасно висловлюємо щиру подяку співробітникам Холодногірського відділу у м. Харкові ГУ ДМСУ в Харківській області – за небайдужість та незмінну готовність допомагати людям; та керівництву ГУ ДМСУ в Харківській області – за високу компетентність та мудру кадрову політику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: