Зробити пожертву
Укр / Eng
14.12.21

Щойно у Верховній Раді України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо спрощеного набуття громадянства України окремими категоріями осіб» (законопроект №5630).

Проект вносить ряд важливих змін до Закону України «Про громадянство України», зокрема його статті 9 щодо прийняття до громадянства України.

Після підписання Закону Президентом України та набрання ним чинності, особи без громадянства (ОБГ) матимуть можливість бути прийнятими до громадянства України через три роки з моменту визнання особою без громадянства. 

Чинний Закон України «Про громадянство України» не передбачає окремої процедури натуралізації ОБГ, визнаних такими в Україні, і за загальним підходом прийняття до громадянства України можливе лише за умови безперервного проживання на території України протягом 5 років. Окрім того, через особливості правового статусу ОБГ, які визнані на території України за новою процедурою, відсутні норми, які б чітко визначали, що саме має входити в ці п’ять років.

Новий Закон чітко зазначає, що для осіб без громадянства строк безперервного проживання на законних підставах на території України має становити три роки з моменту визнання особою без громадянства.

R2P logo Ukrainian

Незабаром БФ «Право на захист» поінформує детальніше про ключові зміни до законодавства щодо громадянства України та їх можливий позитивний вплив на процедури документування.