Зробити пожертву
Укр / Eng
04.03.21

Тисячі людей живуть в Україні й мріють аби стати громадянами. Вони як і всі інші працюють, створюють сім‘ї, будують майбутнє. Особи без громадянства такі ж як і звичайні громадяни. Вони не відрізняються ані своєю мовою, ані акцентом. Єдине чого в них немає паспорту.

Така історія була і у нашої бенефіціарки Ольги. Жінка народилася в Пермській області. Ще неповнолітньою вона переїхала до України, де проживала нелегке життя. У жінки був паспорт громадянина СРСР, за яким вона вийшла заміж та народила сина. 

Обставини склалися так, що Ольга втратила всі документи та не змогла їх відновити. Декілька разів вона намагалася отримати паспорт громадянина України, однак це так і не вдалося зробити через ряд причин. Ольга продовжувала мріяти, що колись таки отримає паспорт громадянина країни, якій віддала немалий шмат свого життя, де народила сина та якій продовжує дарувати свою сумлінну працю.

За рекомендацією органу Державної міграційної служби України, з надією отримати бодай свідоцтво про народження, жінка звернулася до харківського офісу БФ «Право на захист». Після детальної бесіди з Ольгою наші колеги почали кропітку та тривалу роботу.

Завдяки допомозі Холодногірського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління юстиції Міністерства Юстиції у м. Харків за кілька місяців з РФ було отримано свідоцтво про народження Ольги.

У ході розмови виявилося, що Ольга вже зверталася до суду для встановлення належності до громадянства України. Але жінка сформулювала своє прохання до суду не точно через необізнаність. В результаті Державна міграційна служба не змогла прийняти судове рішення до виконання. 

Наш адвокат направив до суду відповідну заяву та згодом отримав рішення з належним формулюванням резолютивної частини. Це допомогло Ользі нарешті подати до міграційної служби заяву про встановлення її належності до громадянства України. 

За декілька місяців Ольга отримала довідку про реєстрацію її громадянином України. Жінка одразу ж звернулася до ДМС за паспортом. Нарешті мрія Ольги здійснилася — вона отримала паспорт громадянина України!

Мрія стати громадянкою України. Історія Ольги

Зараз життя жінки повністю налагодилося. Вона зареєструвала місце проживання, офіційно працевлаштувалася та вже починає приймати привітання з нагоди майбутнього одруження в березні.

Приєднуємось до привітань! Бажаємо Ользі подальших успіхів та щасливого життя!

UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні


Читайте також: