Зробити пожертву
Укр / Eng
29.12.20

У грудні 2020 року нарешті здійснилось те, про що все життя мріяв наш бенефіціар Михайло — він отримав паспорт громадянина України. 

Два з половиною роки адвокати БФ «Право на захист» активно працювали задля того, аби чоловік зміг отримати паспорт. Процес був досить складним: судові засідання, адвокатські запити, співпраця з органами РАЦС та ДМС. Але результат цього довгого шляху – успіх!

Пан Михайло народився в Білоруській РСР, де він у 16 років отримав паспорт. У 1988 році чоловік переїхав на постійне проживання до Української РСР до міста Краматорськ Донецької області, де жив та працював все своє життя. 

Хоча наш бенефіціар був працевлаштований, факт постійного проживання на території України станом на 24 серпня 1991 року було доволі важко довести в суді. Представник ДМС наполягав допиті хоча б одного свідка, який міг би підтвердити факт проживання чоловіка на території України. На щастя, такий свідок знайшовся та погодився приїхати на судове засідання. За результатом розгляду справи суд задовольнив заяву та встановив юридичний факт проживання Михайла на території України станом на 24 серпня 1991 року.

Але далі виникла інша проблема – карантин. Через впроваджені у зв’язку з ним обмеження Михайло 9 місяців не міг отримати документи підтвердження громадянства: на початку 2020 року чоловік звернувся до Бахмутського міського відділу ДМС із заявою про встановлення належності до громадянства України і отримав довідку про реєстрацію громадянином України лише у вересні. 

З отриманою довідкою чоловік нарешті мав змогу звернутися до відділу ДМС за отриманням паспорта, але зіткнувся зі складнощами через відсутність належних умов для осіб з обмеженими фізичними можливостями. 2-го грудня, Михайло у супроводі монітора БФ «Право на захист» отримав свій паспорт.

Михайло отримав паспорт  Mykhailo received a passport of a citizen of Ukraine

Казати про те, що паспорт це найважливіший документ у житті будь-якої людини це, напевне, зайве. Але для пана Михайла це – життєво необхідний документ. Без паспорта він не міг звернутися за медичною допомогою та оформити пенсію, не дивлячись на те, що його трудовий стаж – 20 років. Нарешті, пан Михайло відчує, що таке бути громадянином та мати рівні з усіма іншими можливості та права!