Зробити пожертву
Укр / Eng
03.02.21

Наш бенефіціар Максим з 1986 року мешкає в м. Слов’янськ. Чоловік ніколи не отримував паспорт громадянина України. Максим інвалід, нічого не бачить та пересувається у візку. У 2016-му він спробував самостійно отримати документ.

Державній міграційній службі України (ДМСУ) вдалося встановити особу чоловіка, але належність до громадянства так і не була встановлена. Через 2 роки Максим ще раз звернувся до служби для того, щоб отримати паспорт, але цього знову не вдалося зробити.

З розумінням, що для отримання документу потрібна фахова юридична допомога, чоловік звернувся до офісу БФ «Право на захист» у м. Слов’янськ.

Адвокат Фонду допоміг Максиму відновити свідоцтво про народження, яке було втрачене. Після цього було подано заяву до суду для встановлення факту постійного проживання Максима з батьками на території України станом на 13.11.1991 року. Задля того, аби підтвердити цей факт довелося навіть здійснити пошук свідка. На щастя, сусід, який знав чоловіка з дитинства, погодився прийти на засідання суду та допомогти.

З судовим рішенням на свою користь Максим звернувся до територіального відділу ДМСУ та нарешті отримав довідку про реєстрацію особи громадянином України, а згодом, у грудні 2020-го – і паспорт.

Історія Максима. Паспорт для того, аби побачити Maksym Story Passport to See

«Коли отримав паспорт, то одразу підписав декларацію з сімейним лікарем і зробив операцію з поновлення зору. Раніше без документів я не міг навіть звернутися по медичну допомогу…»

– радісно прокоментував Максим, нарешті отримавши свій перший у житті паспорт.

UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні

Читайте також: