Зробити пожертву
Укр / Eng
30.11.21

Пропонуємо до вашої уваги моніторинговий звіт «Перетин лінії розмежування через КПВВ» за жовтень 2021 року, підготовлений БФ «Право на захист» на основі даних, зібраних під час моніторингу ситуації на Контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) у Донецькій та Луганській областях, а також на МПП «Міловое» та «Гоптівка» на кордоні з РФ.

Більше статистичних даних можна знайти за посиланням.      

 • Протягом жовтня перетин лінії зіткнення залишався можливим лише через два з семи пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ): «Новотроїцьке» в Донецькій області та «Станиця Луганська» в Луганській області. Кількість людей, які перетинають КПВВ, все ще перебуває під впливом COVID-19. Де-факто влада зазначає заходи проти COVID-19 як причину для того, щоб тримати інші КПВВ закритими. Кількість перетинів у жовтні була значно меншою за попередні місяці. За статистикою ДПСУ, у жовтні лінію зіткнення перетнули 28 205 осіб, тоді як у вересні ця цифра становила 70 000 осіб.
Перетин лінії розмежування через КПВВ, жовтень–2021 (ЗВІТ)

З 9 жовтня де-факто влада Луганської НПУТ посилила вимоги до порядку перетину через КПВВ «Станиця Луганська». Безперешкодно перетинати лінію зіткнення можуть лише особи, які мають реєстрацію місця проживання за напрямком перетину, а решта мають бути включені до списків за попередньою домовленістю з «робочою групою» де-факто органів влади з наступних підстав:

 • лікування та реабілітація;
 • освіта;
 • догляд за родичем;
 • поховання родича.

Ці нові правила одразу призвели до різкого зниження кількості перетинів у жовтні. Такі обмеження можуть призвести до погіршення здоров’я хворих та тих, хто потребує особливого догляду. Однак 11 листопада ці обмеження були зняті.

 • У жовтні, згідно з даними отриманими від лабораторій на КПВВ, 1 115 (78%) людей, які перетинали лінію розмежування на КПВВ «Новотроїцьке», зробили тести на COVID-19, тоді як на КПВВ «Станиця Луганська» – 2 226 (22%). Водночас, у Донецькій області на обсервацію було направлено 24 особи; усі вони або взагалі не мали телефону, або мали невідповідну модель телефону, куди неможливо встановити застосунок «Вдома». У Луганській області досі немає закладу для обсервації.
Перетин лінії розмежування через КПВВ, жовтень–2021 (ЗВІТ)
 • Відвідування родичів залишається найпоширенішим мотивом перетину з жовтня 2020 року. Доступ до банківських та адміністративних/соціальних послуг (включаючи пенсійні виплати) також є іншою суттєвою причиною перетину мешканців НПУТ до ПУТ.
 • Необдхідність встановлення застоснку «Вдома» залишається гострою проблемою для людей, які перетинають лінію зіткнення до ПУТ, особливо для людей у віці 60+ (66%) та людей із серйозними захворюваннями.
Перетин лінії розмежування через КПВВ, жовтень–2021 (ЗВІТ)
 • Кількість перетинів міждержавного пункту пропуску (МПП)  «Міловое» у Луганської області збільшувалась приблизно на 4 000 в місяць починаючи із серпня 2021 року. Монітори ПнЗ у жовтні спостерігали більше автомобілів з реєстраційними номерами Луганської області, що може свідчити про те, що деякі жителі НПУТ перетинають кордон через МПП через тимчасові обмеження на КПВВ «Станиця Луганська» після 9 жовтня. Також спостерігається значно менша кількість штрафів, накладених на мешканців НПУТ. Примітка: в кількість перетинів входять всі громадяни України, включно з тими, хто не прямує з/до НПУТ.
 • Продовжуються ремонтні роботи (новий асфальт та вуличне освітлення) на МПП «Мілове». Крім того, за сприяння УВКБ ООН встановлено укриття від негоди та збірні модулі.
Перетин лінії розмежування через КПВВ, жовтень–2021 (ЗВІТ)
 • Відсутність укриттів, суворі погодні умови та нечасті автобуси на міжнародному пункті пропуску (МПП) «Гоптівка» роблять подорож для пішоходів важким випробуванням. Тим не менш, кількість перетинів через МПП «Гоптівка» більша, ніж через МПП «Мілове», з причини  безпосередньої близькості до м. Харкова, другого за розміром міста України.
 • У жовтні 278 громадян були направлені з МПП «Мілове» до обсервації, тоді як у вересні обсервації підлягали 98 громадян.
R2P logo Ukrainian

Звіт доступний для завантаження

українською

та англійською

Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року на КПВВ, розташованих в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, постраждалого внаслідок конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Метою опитування є з’ясування причин, умов та ризиків перетину лінії розмежування через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для подальшої адвокаційної діяльності та захисту прав бенефіціарів.

УВКБ ООН та БФ «Право на захист» вдячні за щедру підтримку, надану донорами, включно з Європейською Комісією з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ECHO); Урядів Канади, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Кореї, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Швеції, Швейцарії, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки (PRM) а також кожною особою, яка жертвує кошти через інші приватні асоціації УВКБ ООН, такі як «EspañaconACNUR» (Іспанія) та «UNOFlüchtlingshilfe» (Німеччина).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: