Зробити пожертву
Укр / Eng
22.09.21
  • Майже 8 років військових дій на Донбасі;
  • Майже 1.5 мільйони зареєстрованих переселенців;
  • Тисячі знищених будівель та домівок.

Все це – наслідки. Але сьогодні потрібні вже не наслідки, а рішення. Для багатьох з цих людей рішенням є нове житло на вільній українській території на заміну втраченому під час евакуації з нині непідконтрольних територій або ж знищеного чи дуже пошкодженого. Житло може дати їм змогу починати нове життя з чистого листа і оговтатися від того, що їм довелося пережити.

Тому не дивно, що переселенці найчастіше звертаються до нас саме за порадами та консультаціями з житлових питань. Людей цікавить як придбання власного житла коштом державних та міжнародних програм, так і надання житла в тимчасове користування з боку місцевої влади. 

Consultation: "All-Ukrainian housing programs for internally displaced persons (IDPs)" Консультація: «Всеукраїнські житлові програми для внутрішньо переміщених осіб»

Саме тому наші колеги на Донеччині, спільно з керівництвом Костянтинівської територіальної громади, провели юридичну консультацію на тему «Всеукраїнські житлові програми для внутрішньо переміщених осіб»

Юрист Сергій Шкрамада, разом із регіональними моніторами Наталією Шевченко та Іриною Абрамовою розказали переселенцям про житлові програми, що наразі діють. 

Учасники групової консультації також дізналися, як можна претендувати на участь у програмах «Доступне житло» та «Кредит для ВПО за рахунок грантових коштів Уряду Німеччини (KFW)», як правильно подати заявку через Портал «Дія», які для цього необхідні документи та якими є умови участі в перелічених програмах. Зокрема, кожен зміг отримати відповіді на індивідуальні запитання, наприклад щодо оформлення пенсійних виплат, адресної допомоги тощо.


Проєкт «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам» реалізується за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: