Зробити пожертву
Укр / Eng
06.11.20

Цього року до Благодійного Фонду «Право на захист» звернулася жінка, яка просила допомоги другові її чоловіка, який досі проживав з паспортом громадянина СРСР та не отримав паспорт громадянина України.

У березні 2020 року наші співробітники зконтактували з цим чоловіком. 

Як з’ясувала адвокат фонду, його ім’я Павло М. Він народився в Грузії, звідки у 1977 році переїхав до Харкова. У 1990 році йому видали паспорт громадянина СРСР зразка 1974 року. 

Після розпаду Радянського Союзу, у 1993 році уповноваженими органами Міністерства внутрішніх справ України до його документу, що посвідчує особу було внесено напис «громадянин України». Однак, чоловікові до цього часу так і не вдалося отримати паспорт громадянина України. 

Пан Павло мешкає у хоспісі. Нещодавно йому ампутували ногу і він потребував негайної допомоги, яку фактично неможливо отримати без дійсних документів.

​Після детального вивчення ситуації, адвокат БФ «Право на захист» допомогла чоловікові з підготовкою документів для звернення до Державної міграційної служби України (далі – ДМСУ) з заявою про встановлення належності до громадянства України. Було здійснено спільний виїзд з працівниками ДМСУ Індустріального району міста Харкова до хоспісу для прийняття у Павла цієї заяви та доданих до неї документів. Після проходження вищезазначеної процедури пан Павло отримав довідку про реєстрацію особи громадянином України.

Відтак, Павло зі сльозами неприхованої радості на очах нарешті отримав довгоочікуваний паспорт громадянина України.Відтепер він має змогу користуватися соціальними, економічними, пенсійними та всіма іншими видами громадянських прав та свобод.

​В результаті узгодженої співпраці БФ «Право на захист» з працівниками ГУ ДМСУ у Харківській області та завдячуючи неймовірним зусиллям та людяності керівництва Індустріального районного у м. Харкові відділу ГУ ДМСУ у Харківській області – Костроміної Лариси Володимирівни та Рибалко Юлії Вікторівни, які зробили майже неможливе, виконавши всіх необхідні дії, аби допомогти Павлові отримати паспорт громадянина України. 

Фонд висловлює щиру вдячність працівникам ГУ ДМС України у Харківській області за ефективну взаємодію та результативну співпрацю у сфері скорочення безгромадянства!