Зробити пожертву
Укр / Eng
06.01.21

З самого народження Леонід проживав на території України. В 90-х роках він втратив єдиний паспорт, який він мав – громадянина СРСР. Через відсутність потреби чоловік не подумав про те, щоб вчасно відновити документи та отримати український паспорт. 

Але у 2019 році проблема застала Леоніда зненацька – йому поставили невтішний діагноз, терміново було потрібно проводити операцію та лікування, які є неможливими без документів. Чоловік звернувся до міграційної служби для отримання паспорту громадянина України. В результаті перевірки йому було відмовлено на підставі неможливості встановити його громадянство. Леоніду порекомендували звернутися до БФ «Право на захист» для отримання правової допомоги.

Адвокатом нашого Фонду було зроблено ряд запитів, підготовлено та подано до суду заяву про встановлення факту проживання Леоніда на території України в період проголошення незалежності. За результатами непростого судового розгляду, рішенням Ленінського районного суду м. Харкова факт проживання було встановлено. У вересні 2020 року було зібрано всі необхідні документи та розпочато процедуру встановлення належності Леоніда до громадянства України.

1 грудня Леонід отримав довідку про реєстрацію громадянином України. Одразу після цього він подав всі необхідні для отримання паспорта громадянина України документи до Холодногірського РВ ГУ ДМСУ в Харківській області.

Завдяки співпраці ГУ ДМСУ в Харківській області з БФ «Право на захист», професійній та оперативній роботі співробітників служби, зокрема в.о. начальника Холодногірського районного у м. Харкові відділу ГУ ДМСУ в Харківській області Коваленко М.В., новий 2021 рік Леонід зустрів вже у статусі громадянина України. Тепер чоловік нарешті може отримати належне лікування, оформити інвалідність, відкрити власний банківський рахунок, реалізувати свої громадянські та політичні права. Ось такий чудовий подарунок отримав Леонід під Новий рік.

Паспорт на Новий рік New Year Passport

«Якоїсь миті, повністю зневірившись, я навіть був готовий прожити все життя без паспорта, хоча насправді я мріяв про те, аби колись отримати його. Новий рік – час здійснення бажань! Я знову повірив в диво!»

– сказав Леонід.