Що таке український варіант «справедливого переходу» та яким він є? Як можна реалізувати процес декарбонізації на сході України? Коли можливо запустити ці процеси?
Наразі питання виглядають дуже абстрактними, але саме ці питання є відправною точкою для початку дослідження декарбонізації – процесу трансформації економіки і енергетичного сектору, спрямованого на поступовий перехід від традиційних до відновлюваних джерел енергії.
Але відповіді на ці питання необхідні вже сьогодні. Саме тому, у 2021 році БФ «Право на захист», за фінансової підтримки уряду Великої Британії, спільно з українськими та міжнародними НУО ACTED Україна, Ініціативою IMPACT, Данським Червоним Хрестом та Червоним Хрестом України в рамках Консорціуму Зменшення Ризиків (ЗР) розпочали реалізацію проєкту, метою якого є зменшення вразливості населення від ризиків виникнення стихійних та техногенних катастроф на сході України та прилеглих територіях поблизу Азовського моря.
Своєю чергою, благодійний фонд «Право на захист» розпочав дослідження у сфері декарбонізації, яке буде складатися з кабінетних досліджень і польових консультацій. Експерти фонду проведуть ретельний аналіз сценаріїв декарбонізації та визначать ключові ризики для кожного сценарію.
Детальніше про роль Консорціуму ЗР у зменшенні ризиків катастроф на сході України пропонуємо прочитати в інформаційній довідці:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: