Ми вже писали про те, що в новостворених громадах, унаслідок збройної агресії Російської Федерації та децентралізаційних процесів, можуть виникати труднощі під час передачі в комунальну власність об’єктів нерухомості. Мова йде про ті з них, що фактично знаходяться на підконтрольній уряду України території, але перебувають на балансі органів місцевого самоврядування, які розташовані на тимчасово окупованій території.
Така проблема не оминула й Сартанську ВЦА. У населених пунктах уздовж лінії розмежування в цій ВЦА первинну медичну допомогу мешканцям надають амбулаторія та ФАПи, які, ймовірно, перебувають на балансі органів місцевого самоврядування, розташованих на ТОТ. Подекуди визначити приналежність ФАПу достеменно немає можливості, з огляду на збройний конфлікт та ускладнений доступ до правовстановлюючих документів.
Керівництво Сартанської ВЦА під час зустрічей зі спеціалісткою по роботі з громадами Благодійного фонду «Право на захист» Ольгою Артюховою висловило побажання розглянути можливість набуття таких медичних закладів у комунальну власність у якості безхазяйного нерухомого майна.
“Ми розробили аналітичну записку для керівництва Сартанської ВЦА, яка містить аналіз законодавства щодо безхазяйних речей. Крім того, ми також запропонували покрокову інструкцію дій для органу місцевого самоврядування, необхідних для набуття нерухомого майна в комунальну власність. 22 грудня 2021 року на черговій зустрічі з керівництвом ВЦА ми передали аналітичну записку та обговорили можливість її впровадження”,
– зазначила Ольга Артюхова.
Разом з тим, як уже неодноразово зауважували спеціалісти благодійного фонду «Право на захист», вирішенням проблеми, подібної до тієї, що склалася в Сартанській ВЦА, було б прийняття проєкту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих відносин з використання комунального майна» №3996. Пропонуємо ознайомитися з нашими пропозиціями до цього законопроєкту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: