Зробити пожертву
Укр / Eng
22.11.21

Як зазначено в Стратегії інтеграції ВПО та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року, 57% відсотків домогосподарств, які проживають у 5-кілометровій зоні від лінії розмежування, мають труднощі з доступом до медичної допомоги. Такі труднощі спостерігаються та у Світлодарській міській ВЦА. Разом з тим, хоча голову Світлодарської міської ВЦА призначили лише наприкінці літа, і тому ще триває налагодження належної роботи цієї ВЦА, але фахівці БФ «Право на захист» уже надають посильну допомогу у сфері покращення доступу мешканців до медичних послуг.


Консультант з соціально-політичних питань БФ «Право на захист» Марина Попік періодично зустрічається з керівництвом Світлодарської міської ВЦА, аби обговорити результати візитів у населені пункти громади.

Доступу до медичних послуг поблизу лінії розмежування


Зокрема, було виявлено та обговорено, що приміщення фельдшерсько-акушерського пункту (ФАП) в селі Кодемі надалі потребує ремонту всередині, попри те, що дах будівлі відновили раніше за кошти Донецької ОДА. Мешканці села Воздвиженка підіймали питання прийому сімейного лікаря у волонтерському будинку, який раніше планували переробити у ФАП.

Розв’язання цього питання могло б посприяти розширенню доступу до медичних послуг і мешканців навколишніх сіл (Криничне, Мідна Руда та Миронівка). У смт Зайцеве приміщення, де наразі розташований ФАП, узагалі знаходиться на балансі органу місцевого самоврядування, який розташований на тимчасово окупованій території. Тому є загроза, що будівля може залишитися без опалювання в холодну пору року.

Доступу до медичних послуг поблизу лінії розмежування


Фахівці БФ «Право на захист» будуть долучатися до розв’язання цих проблем, аби допомогти покращити доступ до медичних послуг мешканців зокрема і Світлодарської міської ВЦА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: