Зробити пожертву
Укр / Eng
26.01.22

Благодійний фонд «Право на захист» допомагає не тільки переселенцям,
що звернулися по юридичну допомогу, але й громадам.

Зустріч з представниками громади

Сьогодні пройшла онлайн-зустріч з представниками Гірської ВЦА, яка має намір покращити якість медичних послуг у своїй громаді. За словами Яни Омельченко, т.в.о. керівника Гірського центру первинної медико-санітарної допомоги, існуюче медичне обладнання у лікарні давно вийшло з ладу. Наприклад, рентген-апарат працює з 70-х років минулого століття. Будівля медзакладу також давно потребує ремонту, тому кошти дуже потрібні громаді.

З цією метою представники Гірської ВЦА виявили бажання долучитись до обговорення порядку участі у Програмі з відновлення України. Програма передбачає надання субвенцій з державного бюджету для реалізації проектів соціального спрямування для Донецької та Луганської областей у зоні до 25 км від лінії розмежування. Джерелом формування субвенції є кошти позики Європейського інвестиційного банку.

Чому звернулися по допомогу?

Громадам потрібно в короткі строки подати заявку щодо участі із загальною кошторисною вартістю проектів будівництва. Керівництво ВЦА зіткнулося зі складнощами у підготовці пакету документів, тож звернулося по допомогу до БФ «Право на захист», який вже має досвід роботи з громадами у вирішенні подібних питань.

В межах проєкту Access за підтримки УВКБ ООН ми надали загальну консультацію Гірській ВЦА щодо можливостей залучення додаткових коштів для підтримки медичної сфери у громаді. Крім того, юристи фонду відповіли на запитання заступниці голови із соціальних питань Інни Деміденко щодо особливостей складання проєктно-кошторисної документації. Зі свого боку, ми також наполягаємо на необхідності звернення представників ВЦА до Міністерства розвитку громад та територій України із проханням продовжити строк подання пропозиції для участі у програмі,

– відзначила Яніна Ребенкова, спеціалістка з питань розвитку громад «Право на захист»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: