Зробити пожертву
Укр / Eng
18.02.21

У грудні 2020 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік». Цей закон вже набув чинності. В контексті захисту прав внутрішньо переміщених осіб і осіб, які постраждали від збройного конфлікту, основних змін зазнали питання щодо житлових програм для ВПО, умов в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території, а також заходи щодо реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій.

Що саме змінилося у законі про державний бюджет:

  • Збільшено фінансування державної програми щодо виплати грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації до 114 млн грн.
  • Збільшено субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України до 125 млн грн.
  • Запроваджено нову державну програму щодо забезпечення належних умов в’їзду та виїзду осіб на тимчасово окуповані території України – 267 млн грн.
  • Запроваджено нову державну програму із забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя – 130 млн грн (щоправда, така програма з’явилася лише між першим і другим читанням законопроєкту).
  • Відсутнє фінансування державної програми «Доступне житло» (було скорочене ще квітневими змінами до закону про державний бюджет на 2020 рік і у 2021 році не поновлюватиметься).
  • Відсутнє фінансування субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проекту «Житло для внутрішньо переміщених осіб».
  • Відсутнє фінансування програми з надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам.

Детальніше дивіться у таблиці за посиланням або нижче на зображеннях:

Державний бюджет
Державний бюджет


UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні

Читайте також: