Зробити пожертву
Укр / Eng
11.06.21

Олег Цой народився 1955 року в Узбекистані. Там він отримав паспорт громадянина колишнього СРСР. За родом діяльності чоловік усе життя працював в «Будинку зв’язку» –– прокладав телефонні кабелі та комунікації. 

Після переїзду в 1991 році в Україну життя Олега Мойсейовича змінилося. Радянський союз розпався, колишні республіки отримали кордони, а обміняти старий паспорт на новий в Україні чоловік не зміг. Причиною тому були численні обставини. Далі ситуація ускладнилася тим, що з часом і паспорт громадянина колишнього СРСР було втрачено. Людина залишилася взагалі без документів. Виїхати в Узбекистан Олег Мойсейович вже не міг, бо для перетину кордону потрібні були документи. 

Майже три десятиліття пішло на марні спроби оформити українське громадянство і паспорт.

Після звернення Олега Мойсейовича до БФ «Право на захист» та УВКБ ООН спеціалісти нашої організації надіслали до Узбекистану запити та отримали необхідні документи. Також було зібрано відсутні довідки. Завдяки змінам в українському законодавстві у 2021 році, чоловік зміг звернутися до міграційної служби з заявою про визнання особою без громадянства.

Три десятиліття марних спроб. Історія Олега Цоя

Тепер Олег Мойсейович сподівається, що держава Україна визнає його право на існування та оформить йому довідку на тимчасове проживання, аби він перестав бути привидом в суспільстві!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: