Зробити пожертву
Укр / Eng
14.12.22

Міністерство цифрової трансформації повідомило про розширення послуг для внутрішньо переміщених осіб у мобільному застосунку «Дія»

Так, відтепер можна направити заяву для зміни адреси реєстрації ВПО та знятися з обліку ВПО в онлайн-режимі, не відвідуючи ЦНАП або УСЗН.

Скористатися новими послугами можуть українці, які мають довідку ВПО в Дії. Також зверніть увагу, що для зміни місця проживання внутрішньо переміщена особа повинна фізично перебувати на місці тимчасового місця проживання, щоб підтвердити геолокацію.

Раді поділитися цією новиною, адже командою проєкту «Цифровізація державних послуг: сприяння доступу для постраждалих від конфлікту громад та вразливих груп в Україні», що здійснюється за підтримки Європейського Союзу нашим фондом спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, влітку було проведено опитування та відповідне дослідження, за результатами яких опубліковано звіт «Досвід користування публічними цифровими послугами».

Ознайомитись з ним можна за посиланням:
https://archive.r2p.org.ua/dosvid-korystuvannya-publichnymy-czyfrovymy-poslugamy/

Дослідження проводилося для того, щоб з’ясувати:

  • якість доступу людей у складних життєвих обставинах до публічних цифрових послуг;
  • що є перешкодою для їхнього використання;
  • чи є поширеним використання мобільного застосунку “Дія” серед цієї категорії осіб
  • які труднощі виникають під час роботи із запропонованими в застосунку послугами;
  • а також визначити потрібні послуги, які необхідно запровадити на порталі та у застосунку “Дія”.

Однією з ключових рекомендацій звіту було запровадження послуги для скасування дії довідки ВПО онлайн.

За результатами дослідження, БФ “Право на захист” звертався до Кабінету Міністрів України та Міністерства цифрової трансформації України. І тепер ми маємо результат!