У рамках проєкту «Цифровізація державних послуг: сприяння доступу для постраждалих від конфлікту громад та вразливих груп в Україні», що реалізується БФ «Право на захист» та УГСПЛ за підтримки Європейського Союзу, моніторами та аналітиком Фонду проведено дослідження щодо досвіду користування публічними цифровими послугами серед уразливих (незахищених) груп населення: внутрішньо переміщених осіб, пенсіонерів, одиноких матерів, багатодітних сімей, людей з інвалідністю, постраждалого від конфлікту населення тощо.
Дослідження проводилося з метою з’ясування якості доступу людей у складних життєвих обставинах до публічних цифрових послуг, що є перешкодою для їхнього використання, чи є поширеним використання мобільного застосунку Дія серед цієї категорії осіб, які труднощі виникають під час роботи із запропонованими в застосунку послугами, а також визначити потрібні послуги, які необхідно запровадити на порталі та у застосунку Дія.
Опитування складалося з двох частин: загальної, із запитаннями щодо досвіду користування публічними цифровими послугами в цілому, та частини щодо застосунку Дія, яка включала запитання про послуги в цьому застосунку і досвід користування ним.
За результатами дослідження сформульовано рекомендації для Кабінету Міністрів України та Міністерства цифрової трансформації України, реалізація яких сприятиме покращенню якості публічних цифрових послуг та їх поширенню серед зазначених груп населення.
Публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю БФ «Право на захист», і ні в якому разі не може вважатися таким, що відображає точку зору Європейського Союзу. Повна версія звіту доступна українською та англійською мовами.