Протягом періоду дії карантинних обмежень тисячі людей по обидва боки лінії розмежування опинилися в пастці. Більшість навіть з тих, хто мав вагомі причини на перетин КПВВ та всі необхідні підтверджувальні документи, так і не змогла проїхати додому, до родини, потрапити на роботу тощо. Попри зусилля правозахисників розв’язати проблему порушення прав людей – зокрема, йдеться про свободу пересування – так і не вдалося.
9 червня Штаб ООС повідомив, що з 10 червня починають працювати два КПВВ на лінії розмежування: «Станиця Луганська» (Луганська область) і «Мар’їнка» (Донецька область).
Проте станом на 15 червня проблема зі свободою пересування через лінію розмежування залишається не розв’язаною:
- в Донецькій області КПВВ працюють лише з боку підконтрольної уряду території (ПУТ);
- в Луганській області прохід дозволили лише 13–15 червня за списками, порядок формування яких залишається непрозорим і незрозумілим для громадськості;
- інформації про перспективи відновлення нормальної роботи КПВВ та хід перемовин із РФ і де-факто владою на непідконтрольній території (НПУТ) щодо цього питання від української влади немає.
Варто також звернути увагу, що в цей період у Станиці Луганській через КПВВ прошло 34 дитини, які мали намір пройти пробне ЗНО на ПУТ 15 червня. Але Кабмін скасував його очне проведення в останню хвилину.
Детальний огляд подій на КПВВ у період з 10 до 14 червня ви можете знайти у тематичному дайджесті БФ «Право на захист». Він доступний українською та англійською мовами.