Зробити пожертву
Укр / Eng
25.03.21

11 березня 2021 року, за результатами засідання Комітету Міністрів Ради Європи (далі – Комітет), було опубліковано чергове рішення Комітету щодо стану розв’язання Україною системної проблеми невиконання чи тривалого виконання судових рішень, констатованої ЄСПЛ. У своєму рішенні Комітет не оминув увагою зміни до Державного бюджету на 2021 рік, які лише віддаляють державу від вирішення системної проблеми. 

Нагадаємо, в 2021 році видатки на фінансування бюджетної програми 3504040 (Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою) були зменшені вшестеро у порівнянні з минулим роком, що унеможливлює виплату боргів держави за тисячами невиконаних рішень судів. У січні 2021 року, в рамках участі громадських організацій у нагляді за виконанням рішень ЄСПЛ, стратегічні юристи БФ «Право на захист» направили до Комітету подання, в якому наголосили, зокрема, на критичній недостатності фінансування для покриття витрат на виплату державних боргів за судовими рішеннями, у тому числі щодо виплати заборгованості з пенсій внутрішньо переміщеним особам і мешканцям тимчасово окупованих територій.

Як вбачається з відповіді Міністерства юстиції України, уряд відзначив увагу БФ «Право на захист» до системної проблеми невиконання рішень (зокрема, рішень щодо виплат пенсій ВПО та мешканцям ТОТ, а також компенсацій за збитки у зв’язку з конфліктом) та наголосив на фокусуванні держави на запровадженні довготривалих рішень для подолання цієї проблеми, що залишає надію на те, що поточний стан речей зміниться.

У підсумку Комітет висловив глибоке засмучення через різке скорочення фінансування бюджетної програми 3504040, зауваживши, що «це може розглядатися як ознака загальної відсутності політичної волі щодо забезпечення ефективності системи внутрішнього виконання рішень». 

рішення Комітету Міністрів Ради Європи щодо невиконання Україною судових рішень

Читайте також: