Зробити пожертву
Укр / Eng
09.09.19

Олена – студентка і внутрішньо переміщена особа. Вона вчилася і отримувала пенсію зі втрати годувальника. Утім у липні 2018-го, після закінчення навчального року, виплату пенсії їй припинили.

6 вересня 2018 року Олена надала до Управління Пенсійного фонду України (УПФУ) довідку про навчання в університеті, тож у листопаді їй відновили виплати. Проте пенсію дівчина отримала лише за листопад. Олена знову звернулася до УПФУ. Там у письмовій відповіді зазначили, що заборгованість із пенсії за минулі періоди (1 липня по 31 жовтня 2018 року) буде виплачена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 335 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365». Тобто пообіцяли, що заборгованість виплатять на умовах спеціального порядку. Проблема лише в тому, що порядку цього не існує, адже Кабмін його не прийняв.

Дівчина звернулася до БФ «Право на захист». В листопаді 2018 року юрист харківського офісу Віра Туру надіслала аргументоване звернення до ПФУ. У зверненні юрист навела норми чинного законодавства України щодо протиправності невиплати УПФУ заборгованості із пенсії. Завдяки цьому вдалося вирішити суперечку в досудовому порядку – в лютому 2019 року Олена отримала заборгованість із пенсії за весь спірний період.