Зробити пожертву
Укр / Eng
24.12.20

До дніпровського офісу БФ «Право на захист» звернулася внутрішньо переміщена особа (ВПО), яка з двома неповнолітніми доньками мешкала в гуртожитку в Новомосковському районі Дніпропетровської області. Їхнє попереднє житло, хоч і було відремонтоване на початку масового переселення з зони конфлікту, та вже потребувало значних реновацій. Стосунки ж із іншими мешканцями гуртожитку були напруженими (як це зазвичай буває в місцях компактного поселення).

Родина ніколи не була конфліктною, тож їм було емоційно важко перебувати під одним дахом (хоч і таким  необхідним) із людьми, яким, здавалося, конфлікти приносять задоволення. Жінка хвилювалася, що така ситуація негативно впливає на доньок, адже дитяча психіка не може абстрагуватися від негативу, тож одного дня вона вирішила змінити своє життя.

Жінка звернулася до дніпровського офісу БФ «Право на захист», щоб дізнатися про можливості переселення та необхідні для цього дії. Колеги надали їй всю необхідну інформацію щодо наявних житлових об’єктів у громадах, державних житлових програм та об’єктів фонду тимчасового житла в області.

Вибір родина зробила з урахуванням того, що їм краще жити недалеко від м. Дніпро, де навчається старша з доньок.  Тож родина переселилася до гуртожитку в с. Чумаки Дніпропетровської області, що в 40 хвилинах від обласного центру. Цей об’єкт  має статус тимчасового житла і був відремонтований в межах проєкту УФСІ за сприяння банку KfW.

Тепер жінка задоволена змінами в житті: гуртожиток після ремонту, має усі необхідні меблі й побутову техніку. Старша донька нашої бенефіціарки навчається в м. Дніпро та мешкає в студентському гуртожитку, але на всі вихідні та свята поспішає до родини в нову оселю.

Housing житло ВПО

Дніпровська команда БФ «Право на захист» сподівається, що позитивні зміни в родині будуть не останніми і всі вони будуть тільки на краще.


UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні

Читайте також: