Зробити пожертву
Укр / Eng
19.07.22

Неллі Семенівні – 86. До війни вона мешкала в Авдіївці, що на Донеччині. Сумнозвісні події у місті змусили літню жінку самотужки прийняти доленосне рішення – покинути все та евакуюватися.

Прихисток Неллі Семенівна знайшла в Новомосковську Дніпропетровської області, але про майбутнє думає зі сльозами на очах: у цьому місті вона зовсім самотня. До того ж, залишитися без даху над головою, втратити все, що створювалося впродовж життя – неабияке випробування для будь-якої людини, і особливо – в настільки поважному віці.

До Дніпровської мобільної групи Неллі Семенівна звернулася сама: жінка потребувала оформлення необхідних документів: реєстрації місця проживання та отримання статусу ВПО. Наша героїня була вкрай розгублена: “куди йти з самого початку? які документи потрібні?” – ці та не тільки питання були відкритими для Неллі Семенівни. Відтак, наші фахівці одразу ж прийшли їй на допомогу.

“Процедура відбувалася в кілька етапів. Перш ніж завітати до Управління праці та соціального захисту – органу, що надає соціальну підтримку, ми відвідали відділення банку. Це потрібно було, аби отримати банківські реквізити картки для виплат, щоб жінка згодом могла отримувати грошову допомогу для внутрішньо-переміщених осіб. Після цього ми здійснили виїзд до відділу соцзахисту та склали всі відповідні заяви для отримання статусу ВПО й відповідних грошових виплат”, – розповідає Анастасія Брянцева, соціальна працівниця мобільної групи психосоціальної підтримки в Дніпрі.

За тиждень наші колеги разом із Неллі Семенівною знову здійснили виїзд до установи, де наша героїня отримала готову довідку. Додатково ми допомогли жінці подати заяву на грошову підтримку від “єДопомога” – платформи, що допомагає тим, хто постраждав від російської агресії.  

“Неллі Семенівна – надзвичайна жінка: вона просто підкорила нашу команду своєю мужністю та силою духу. Щасливі, що тепер вона має всі необхідні документи й нарешті зможе отримати належну гуманітарну та грошову допомогу”, – додає Анастасія.

ℹ Нагадаємо, що мобільні групи діють в рамках проєкту БФ “Право на захист” у партнерстві з ACTED Ukraine «Підвищення cтійкості та спроможності до подолання труднощів найбільш вразливими домогосподарствами, що постраждали від конфлікту на Сході України».