Зробити пожертву
Укр / Eng
06.05.21

Зульфія народилася 1990 року в Горлівці. Батьки залишили жінку ще змалечку. До 14 років її виховувала тітка. Отримати свідоцтво по народження і паспорт можливості не було, тому що Зульфія народилася поза пологового будинку. 

Після досягнення 14 років жінка почала жити самостійно, у неї навіть з’явилася своя сім’я. У Горлівці Зульфія народила двох дітей: хлопчика Раміра та дівчинку Камілу. Однак зареєструвати їхнє народження жінка не змогла, адже сама не мала жодних документів.

Після початку конфлікту на сході України Зульфія разом з дітьми переселилася в Маріуполь, де згодом народила ще двох дітей — Януша та Мілану. Зареєструвати їхнє народження також не вдалося — всюди від жінки вимагали паспорт.

2 Історія Зульфії Zulfiya Story birth certificates children family сім'я діти свідоцтво про народження
Через відсутність документів сім’ї доводиться жити в нелюдських умовах. На цьому знімку – болото, з якого сім’я бере воду

У 2019 році Зульфія звернулася по допомогу до БФ «Право на захист». Наші спеціалісти терміново почали займатися питанням реєстрації дітей та збирати необхідні документи, які б підтвердили факт їхнього народження в Маріуполі. 

Згодом для двох дітей вдалося отримали свідоцтва про народження. Однак інші двоє — Рамір та Каміла — наразі так і залишаються без свідоцтв. За їхніми справами потрібні судові процедури та рішення, без яких зареєструвати факт народження просто неможливо.

Для допомоги самій жінці в суд було подано заяву про встановлення факту її народження в Горлівці. Після року розгляду справи суд таки виніс рішення, за яким вдалося отримати свідоцтво про народження для жінки. Його Зульфія побачила вперше у 30 років, і була безмежно рада цьому. 

Тепер, отримавши свідоцтво про народження, жінка буде звертатися в міграційну службу для оформлення паспорта. Зульфія дуже хоче налагодити життя і зайняти гідне місце в суспільстві!

3 Історія Зульфії Zulfiya Story birth certificates children family сім'я діти свідоцтво про народження

UNHCR Ukraine

Читайте також: