Зробити пожертву
Укр / Eng
15.01.21

Сьогодні зранку, 15 січня у медпункт на КПВВ «Новотроїцьке» доставили 25 безкоштовних тестів на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

«Медпункт на КПВВ працює до 14:30 – його працівники залежать від розкладу руху транспорту. Відтак ті, хто приїжджатиме на КПВВ після 14:30 і без смартфона, автоматично мають їхати на обсервацію до смт Гостре, – говорить Катерина Рачинська, наш монітор. – До того ж ми з’ясували, що упродовж години тест зможуть зробити лише двом особам. Виходить, тільки 10-11 осіб на день можна буде безоплатно протестувати на антиген коронавірусу».

– повідомляють з місця наші колеги, монітори БФ «Право на захист». 

Механізм припинення самоізоляції за оновленими правилами поки що не опрацьований. За нашою інформацією, зараз розроблюється алгоритм дій працівників пунктів тестування у випадку виявлення позитивних результатів експрес-тесту та алгоритм роботи з тими, хто з технічних причин не може встановити додаток «Вдома».

«Зараз допрацьовується механізм припинення самоізоляції на підставі  експрес-тесту, але людям все одно доведеться встановлювати додаток «Вдома». За логікою постанови КМУ №9 від 05.01.2021 року, додаток мають встановлювати всі, хто перетинає КПВВ (крім тих, в кого немає смартфона), а здавати чи не здавати тест – вибір людини. Тож все мало бути так: додаток «Вдома» + негативний тест = зняття з самоізоляції; «Вдома» + позитивний тест = продовження самоізоляції до завершення 14 днів або негативного ПЛР-тесту; немає телефона + негативний тест = людина їде додому (але цей етап ще не відпрацьований на практиці); немає телефона + позитивний тест = обсервація».

– зазначила Ірина Пецко, правова аналітикиня благодійного фонду «Право на захист»

Об 11:20 на КПВВ з боку НПУТ прибула жінка з дитиною. Вона мала додаток «Вдома», першою здала безкоштовний тест, а за 20 хвилин отримала негативний результат. Жінку пропустили, але їй таки доведеться чекати на повідомлення в додатку про зняття самоізоляції, допоки не налагодять новий механізм.  

Складнішою була ситуація у чоловіка, який намагався перетнути лінію розмежування без смартфона. У Держприкордонслужбі кажуть, що не отримували вказівок на пропуск людей без додатку «Вдома», отже з огляду на поточні умови, навіть негативний результат тесту не допоміг би йому уникнути обсервації.

Ми моніторимо ситуацію – і повідомлятимемо про зміни. Слідкуйте за інформацією на нашій сторінці!

Експрес тест COVID Новотроїцьке

UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні

Читайте також: