Зробити пожертву
Укр / Eng
06.06.23

У п’ятницю, 30-го травня, експерти БФ «Право на захист» за підтримки УВКБ ООН провели круглий стіл у Дніпрі щодо реалізації прав осіб без громадянства під час здійснення процедури визнання особою без громадянства. 

У заході взяли участь працівники регіональних представництв Уповноваженого ВРУ з прав людини та регіональних центрів з надання правової допомоги у Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій областях.

“Мета таких зустрічей – обмін досвідом під час надання правової допомоги особам без громадянства, супроводу та прийому заяв від таких людей. Ми також сподіваємося, що організація таких заходів допоможе виявляти проблеми у цій сфері та знаходити шляхи для їх вирішення”, – розповіла правовий аналітик проекту з надання правової допомоги особам без громадянства БФ “Право на захист” Анастасія Коваль. 

Під час круглого столу учасники обговорили всі особливості здійснення процедури визнання особою без громадянства, законодавче регулювання та практичні аспекти супроводу людей під час цього процесу. 

У заході також взяв участь психолог з питань спілкування з вразливими категоріями осіб, який у інтерактивному форматі роз’яснив як правильно та легко знаходити спільну мову з людьми без громадянства. Окремо він акцентував увагу на особистому емоційно-психологічному стану працівників у сфері допомоги вразливим категоріям.

Учасники заходу брали активну участь в обговоренні проблемних питань та намагалися знайти можливі шляхи подальшої співпраці між органами державної влади та представниками Фонду для надання дієвої допомоги особам без громадянства.

Ми сподіваємось, що такі зустрічі допоможуть значно швидше та ефективніше забезпечити реалізацію прав осіб без громадянства в Україні, в тому числі, під час доступу до процедури визнання особою без громадянства.