Зробити пожертву
Укр / Eng
26.11.21

До БФ «Право на захист» звернулися місцеві жителі, які повідомили, що в їхньому населеному пункті проживає чоловік 1959 року народження, який вже близько двох років не має постійного місця проживання. Періодично він проживає в підвалах багатоквартирних будинків та на вулиці.

Соціальними працівниками Фонду було здійснено виїзд для отримання більш детальної інформації та розмови з бенефіціаром. В результаті, було з’ясовано, що чоловік наразі тимчасово проживає на дачі у місцевого жителя. Дачний будинок не обладнаний опаленням, відсутнє водовідведення, водопостачання та інші умови для постійного проживання. 

Чоловік погано розмовляє, можливо через перенесений інсульт, потребує медичного обстеження. Офіційно не працевлаштований. Пенсію оформити неможливо у зв’язку з недостатнім стажем роботи, про що свідчить офіційна відмова територіального підрозділу Пенсійного Фонду. Документи, які засвідчують особу, трудова книжка, документи про освіту в наявності/відновлені представниками будинкоуправління.

Працівниками БФ «Право на захист» проведено бесіду з рідною сестрою чоловіка щодо взяття його до себе на проживання, але жінка відмовилась.

Для отримання соціального захисту було  направлено  клопотання голові Волноваської міської військово-цивільної адміністрації щодо соціального захисту бездомного чоловіка, оформлення йому посвідчення бездомної особи, вчинення подальших дій для постановки його на облік як бездомного громадянина та вжиття відповідних заходів відповідно до Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей». 

В результаті спільної роботи здійснено спільний виїзд співробітників БФ «Право на захист», центру соціальних служб та Територіального центру соціального обслуговування Волноваської  міської територіальної громади, у ході якого надано детальне роз’яснення  щодо взяття чоловіка на облік та надання послуг Територіальним центром соціального обслуговування Волноваської  міської територіальної громади. 

Проведено бесіду стосовно розміщення його до благодійних реабілітаційних центрів, але чоловік від даної пропозиції відмовився. Чоловіка проінформовано про можливість організації його супроводу до лікарні та про отримання гуманітарної допомоги.

Чоловіка взято на облік як бездомного громадянина до Територіального центру соціального обслуговування Волноваської  міської територіальної громади та видане посвідчення про взяття на облік бездомної особи.

На превеликий жаль, проблема житлово-побутових умов залишається невирішеною. Стан здоров’я (перенесений інсульт) та вік чоловіка не дозволяють йому  працювати, винаймати житло та самостійно забезпечувати своє існування.

За результатами чергового відвідування бенефіціара  встановлено, що він продовжує проживати у непристосованому для проживання місці (літньому дачному будинку) без опалення, електрики та водопостачання. Зафіксовано відсутність продуктів харчування, санітарно-гігієнічних, температурних умов тощо. Стан його здоров’я викликає занепокоєння.

Переживаючи за власне життя через поступове зниження температури повітря, чоловік звернувся до БФ «Право на захист» з проханням сприяти його поселенню до інтернатних закладів Донецької області комунальної власності або приватного благодійного сектору.

Розуміючи, що  подальше погіршення погодних умов, зниження температури повітря ставить під загрозу життя громадянина працівники БФ «Право на захист» звернулись з клопотанням до Територіального центру соціального обслуговування Волноваської  міської територіальної громади щодо влаштування бездомної особи до інтернатних закладів Донецької області.

 Але поки це питання вирішується, погодні умови погіршуються й чоловік замерзає в дачному будинку. Працівниками БФ «Право на захист» знайдено тимчасове місце проживання в одному з благодійних центрів на півроку, куди його й відвезено. Тепер ми спокійні за нашого бенефіціара, знаючи що холодну пору року він проведе в теплі та буде забезпечений засобами для існування.

проживання

#OCHAUkraine

#InvestInHumanity 

#UkraineHumanitarianFund