Зробити пожертву
Укр / Eng
23.12.22

Міністерство цифрової трансформації України продовжує вдосконалювати застосунок Дія та презентувало на порталі новий розділ Дія.Безбарʼєрність, який покликаний забезпечити рівний доступ до технологій для всіх та додати взаєморозуміння й людяності у спілкуванні з державою.

Дія. Безбарʼєрність був створений в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» спільно з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Швеції.

Розділ пропонує багато корисної інформації для усіх громадян, в тому числі вразливих груп населення, зокрема ВПО, людей з обмеженими можливостями та особливими потребами, батьків, літніх людей, шукачів роботи щодо державних публічних послуг, відповіді на які важко знайти на державних порталах.

Зі слів авторів, усі матеріали в Дія.Безбар’єрність розподілені за трьома форматами:

  1. гіди – відповіді на питання (наприклад, як знайти першу роботу чи знятися з обліку ВПО);
  2. інструкції – допомога з конкретними питаннями (наприклад, як підготуватися до виїзду за кордон чи отримати пенсію);
  3. особистий досвід – історії людей (наприклад, людей, які змінили професію після 60).

В підтримку такої ініціативи Уряду, БФ «Право на захист» продовжує активну роботу в рамках проєкту «Цифровізація державних послуг: сприяння доступу для постраждалих від конфлікту громад та вразливих груп в Україні», що реалізується за підтримки Європейського Союзу спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Влітку за результатами проведеного БФ “Право на захист” опитування та відповідного дослідження, був опублікований звіт «Досвід користування публічними цифровими послугами», де ми наголошували на необхідності розробки та поширення інформаційних матеріалів з інструкціями щодо користування публічними цифровими послугами (у тому числі взяття на облік та оформлення допомоги ВПО, оформлення допомоги по безробіттю тощо).

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням:
https://archive.r2p.org.ua/dosvid-korystuvannya-publichnymy-czyfrovymy-poslugamy/