Спеціально до Міжнародного дня миру, встановленого резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, який щорічно відзначається в 3-й вівторок вересня. Команда БФ «Право на захист» підготувала для вас підбірку матеріалів, присвячених діалогам та їхньому значенню в процесах миробудування.
Наш Фонд вже давно займається організацією діалогових зустрічей в громадах, а тому ми розуміємо наскільки важливим є цей інструмент у контексті миробудування. Метою таких зустрічей є розв’язання складних соціальних проблем. Діалоги дають можливість вирішувати різні питання, починаючи від конфліктів у громадах та закінчуючи імплементацією реформ на національному рівні та міждержавних відносинах.
Світовий досвід проведення діалогів дозволяє визнати його одним з найбільш цивілізованих та дієвих підходів для спільнот, які прагнуть до побудови вільної демократичної країни за принципами відкритого суспільства, інтегрованої у світовий простір.
Тому, якщо у вас є бажання більше дізнатися про діалоги, їх суть, мету, та значення в контексті миробудування, а також про особливості їх проведення, ми рекомендуємо ознайомитися з підбіркою нижче:
- Як, коли, де працює діалог?
Посібник розроблений ОБСЄ. У освітньому матеріалі у доступній та інтерактивній формі розповідається про діалоги, пояснюється різниця між конфліктом та діалогом, а також викладено ролі усіх учасників.
ОБСЄ, Як, коли, де працює діалог?, Практичний посібник, 2019, Київ, С.-50
- Курс «Як ефективно спланувати та провести важливий діалог»
Цей навчально-методичний матеріал також був підготовлений ОБСЄ. Автори детально розкривають методологію того як працює діалог. Матеріали охоплюють авторські напрацювання від тренерів та експертів у сфері, зокрема й ті матеріали, що були розроблені у рамках міжнародної співпраці. Навчальний курс створений для людей, які хочуть детально розібратися в усіх основних процесах, пов’язаних з діалогами.
ОБСЄ, «Як ефективно спланувати та провести діалог». Навчальні матеріали семінару для представників підрозділів з питань комунікацій з громадськістю, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. 24/26 квітня 2017 року, Київ, С.-80
- Стандарти діалогу: визначення і принципи
Ініціатива створення документу належить Інституту миру і порозуміння, яким було підготовлено першу редакцію «Стандартів діалогу» у консультації з партнерськими організаціями, які працюють над впровадженням діалогу в Україні.
ІМіП, Стандарти діалогу: визначення і принципи, версія станом на 20.02.2018, Київ, С.-12
http://ipcg.org.ua/upload/resursi/IMIP-dialogue–Standards-24_03_18.pdf
- Dialogue as a tool in peacebuilding: Theoretical and empirical perspectives. (Діалог як інструмент миробудування. Теоретичні та практичні аспекти.)
Постановка проблеми актуалізувала необхідність систематизації знань про діалог та можливість його використання для впровадження мирних ініціатив.
Centre for Peace Studies, Faculty of Humanities, Social Sciences and Education, Irene Incerti-Théry, Master’s thesis in Peace and Conflict Transformation – May 2016, С.-104
https://munin.uit.no/bitstream/handle/10037/9852/thesis.pdf?sequence=2
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: