Зробити пожертву
Укр / Eng
18.10.16

Три різні сім’ї, три родини ромів, які залишили свої будинки у місті Торез Донецької області і разом оселилися у селі Максимівка Богодухівського району Харківської області.

У двокімнатному будинку наразі проживає 10 людей: бездітна пара та дві матері-одиначки, що мають по троє діточок. Будинок без газу, туалет – на вулиці, їжу доводиться готувати за допомогою газового балону. Але за два роки сім’ї встигли звикнути один до одного, призвичаїтися до чужих звичок, адже для того, щоб вижити, їм доводиться докладати багато спільних зусиль.

У обох матерів-одиначок є по двоє дітей шкільного віку. Діти веселі, допитливі і бажають навчатися. Сільска школа знаходиться на відстані понад 4 км від будинку переселенців і діти ходять на заняття пішки, бо транспортного сполучення у селі немає. Але з настанням холодів це стало для них проблемою, адже у дітей немає зимового взуття та одягу.

Тож передані зимові курточки та взуття стали для дітей справжніми подарунками: вони відразу почали приміряти обновки і радісно позували для спільної фотографії.

«Приємно бачити непідробну дитячу радість, – кажуть співробітники Харківського офісу БФ «Право на захист». – Тепер діти не будуть соромитися, що мають гірший одяг та взуття, ніж діти-односельці та їхні однокласники, але, і це найголовніше, навіть взимку вони зможуть ходити до школи і отримувати освіту».

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПЛ», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.