Зробити пожертву
Укр / Eng
13.02.18

Досі залишається невирішеним відновлення постачання газу до деяких населених пунктів у Донецькій та Луганській областях.

Через серйозні пошкодження газогонів внаслідок бойових дій влітку 2017 року, місцеві мешканці позбавлені можливості жити у нормальних умовах: вільно готувати їжу, опалювати домівки, підігрівати воду для побутових потреб.

06 липня 2017 року залишилися без газу населені пункти Нижнє, Нижнє-1, Тошківка, Тошківка-1 Попаснянського району та Кримське Новоайдарського району Луганської області з населенням понад 7 тис. осіб.  Наразі ремонтні роботи неможливі через відсутність домовленості, адже ушкоджена ділянка знаходиться на непідконтрольній території в зоні обстрілів. Лише у жовтні розпочалося прокладення альтернативного газогону. Проте у січні з початком сильних снігопадів та через значне погіршення погодних умов роботи були припинені. За словами співробітників БФ “Право на захист”, минулого тижня роботи поновили, але поки вони не завершені тож мешканці й надалі залишаються без газу.

У Донецькій області подібна проблема спіткала мешканців міста Авдіївка та 7 сіл Ясинуватського району (Красногорівка, Ласточкине, Орлівка, Тоненьке, Первомайське, Водяне та Нетайлове) газопостачання до яких було припинено 06 липня 2017 року, а також міста Мар’їнка та Красногорівка Мар’їнського району, які знаходяться без газу ще з 2014 року. Для розв’язання проблеми було організовано будівництво альтернативного газогону, проте він досі не введений в експлуатацію. І якщо власники приватного житла знаходять вихід із ситуації використовуючи старі пічки або буржуйки, то мешканці багатоквартирних будинків такої можливості не мають та перебувають в надзвичайно скрутному становищі.

Так,  через низьке напруження в електричній мережі неможливо одночасно включати обігрівач і електричну піч, тож мешканці 2-поверхівок у с. Красногорівка Ясинуватського району змушені готувати їжу просто неба на багатті.

Тож поки питання відновлення функціонування газорозподільчої станції та газогону залишається невирішеним, тисячі мирних мешканців перебувають без газу та тепла.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5931,5954″]