Зробити пожертву
Укр / Eng
20.05.19

Щоденно п’ять діючих КПВВ перетинають десятки тисяч людей. Даний звіт є результатом опитування, яке проводиться з червня 2017 року БФ «Право на захист» на регулярній основі на 5 контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) до непідконтрольної Урядові України території. Опитування є частиною моніторингу стану реалізації прав осіб, які постраждали внаслідок конфлікту, в рамках проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.

Пропонуємо ознайомитися із даними за квітень:

▪ КПВВ «Мар’їнка» закрили на п’ять днів внаслідок обстрілу, що стався 5 квітня. Було введено режим «червоний», цивільних осіб евакуювали.

▪ 23 квітня під час проведення дорожніх робіт на КПВВ «Майорське» поблизу намету PUI було знайдено нерозірвану міну. КПВВ не припиняв роботи, міну ізолювали та пізніше вивезли з території КПВВ.

▪ У спекотні дні люди на КПВВ «Станиця Луганська» втрачали свідомість через задуху під навісами (до 20 випадків на тиждень).

▪ Наприкінці місяця монітори повідомили про недостатність питної води на КПВВ «Станиця Луганська» через те, що не були встановлені баки.

▪ ДПСУ продовжує обмежувати рух людей, які перевозять маломобільних осіб між блокпостами КУУТ та НКУУТ за плату. Такі особи змушені проходити велику відстань пішки.

Спостерігаючи за процесами перетину та вивчаючи думки людей, які перетинають лінію зіткнення, БФ «Право на захист» сприяє дотриманню законних норм та правил усіма учасниками процесу перетину та покращенню ситуації шляхом надання рекомендацій щодо необхідних змін задля покращення умов обслуговування осіб, які перетинають КПВВ.

Завантажити звіт: КПВВ Звіт – Квітень 2019