Зробити пожертву
Укр / Eng
17.11.20

Пропонуємо до вашої уваги моніторинговий звіт «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за жовтень 2020 року, підготовлений БФ «Право на захист» на основі даних, зібраних під час моніторингу ситуації на КПВВ. Більше статистичних даних можна знайти за посиланням: https://www.unhcr.org/ua/en/eecp-monitoring-2020.

Тенденції та динаміка: 

  • Протягом місяця, перетин лінії розмежування можливо було здійснити лише через два КПВВ. Це призвело до значного зменшення кількості перетинів у порівнянні з періодом до введення карантинних обмежень. Кількість перетинів знизилася в жовтні у порівнянні з вереснем на ≈77 відсоткових пунктів, у зв’язку з закриттям КПВВ «Станиця Луганська»: ≈20 000 та 86 000 перетинів відповідно.
  • З 30 вересня по 4 жовтня перетин людей був тимчасово призупинено на КПВВ «Станиця Луганська» в Луганській області через масштабні пожежі в околицях. Внаслідок пожежі на КПВВ 30 вересня та 1 жовтня були частково пошкоджені пункт надання першої медичної допомоги, а також зони очікування на КПВВ. Всі бенефіціари, які очікували перетину лінії розмежування, були своєчасно евакуйовані
  • 13 жовтня штаб-квартира ООС оголосила, що вони тимчасово закриють КПВВ «Станиця Луганська» в період з 16 по 31 жовтня через дедалі стрімкіше поширення COVID-19 в Луганській області. З моменту закриття КПВВ «Станиця Луганська» та до кінця жовтня тільки близько 200 осіб отримали дозвіл від штабу ООС на перетин лінії розмежування у бік ПУТ.
  • Наступного дня після закриття КППВ «Станиця Луганська» зібралися люди, які прийшли перетнути лінію розмежування у бік НПУТ: у багатьох випадках люди стверджували, що не були проінформовані про закриття КПВВ. Деякі люди залишилися ночувати на КПВВ, очікуючи можливості перетнути лінію розмежування у бік НПУТ, бо вони не були забезпечені житлом. Крім того, було багато людей похилого віку у віці старше 80 років.
  • 28 жовтня штаб-квартира ООС оголосила, що закриття КПВВ «Станиця Луганська» триватиме до 15 листопада.
  • З 5 до 15 жовтня, 3 574 вразливих осіб похилого віку отримали допомогу в транспортуванні на КПВВ «Станиця Луганська» електромобілем від НУО «Проліска».

Документ можна завантажити англійською та українською

Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.