Зробити пожертву
Укр / Eng
16.10.20

Пропонуємо до вашої уваги моніторинговий звіт «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за вересень 2020 року, підготовлений БФ «Право на захист». Він ґрунтується на даних, зібраних під час моніторингу ситуації на КПВВ. 

Тенденції та динаміка: 

  • Цього місяця можна було здійснити перетин лінії розмежування лише через два КПВВ. Це призвело до значного зменшення кількості перетинів порівняно з періодом до введення карантинних обмежень. Кількість перетинів залишається приблизно однаковою: близько 81 000 в серпні та 86 000 у вересні.  
  • Зміни в правилах перетину лінії розмежування та перевезення товарів були внесені наприкінці вересня де-факто владою Луганської області: Жителі НПУТ в Луганській області тепер можуть перетинати КПВВ «Станиця Луганська» у напрямку до ПУТ і назад тільки один раз на місяць. Правила НПУТ щодо перевезення товарів через КПВВ тепер схожі з правилами ПУТ. Були визначені три різні категорії товарів: дозволені без обмеження, дозволені з обмеженням, заборонені. Перевезення товарів в комерційних цілях заборонене. 
  • З 18 вересня люди більше не ночують у наметах ДСНС на КПВВ «Новотроїцьке». З ініціативи Донецької облдержадміністрації людям, які очікували можливості перетину в наметі ДСНС, пропонують відправлятися на нічліг в Соціально-психологічний реабілітаційний центр в Дружківці. 
  • Щодня, до 10 осіб залишалися на ніч під навісом в нейтральній зоні на КПВВ «Станиця Луганська»: де-факто влада не дозволила їм повернутися додому на НПУТ через те, що вони не мали підтвердження своєї прописки. Пізніше декому з них вдалося надати платіжні квитанції з ЖЕКу, які підтверджували їхнє місце проживання на НПУТ. 
  • Люди продовжують стикатися з труднощами щодо процедури перетину лінії розмежування на КПВВ «Новотроїцьке» та «Станиця Луганська» через проблеми з додатком «Дій вдома». Іноді додаток перевантажено, і користувачам пропонується активувати його пізніше. Крім того, після введення номера мобільного телефону інколи з’являється вікно помилки. Смартфони, з операційною системою, старішою ніж Android 4.4, не підтримували цей додаток. 
  • Щонайменше 400 осіб отримали допомогу від моніторів БФ «Право на захист» у розв’язані проблеми зі встановленням «Дій вдома». Крім того, монітори ПнЗ надали допомогу приблизно 200 людям щодо отримання квитка, необхідного для перетину лінії розмежування від Координаційної групи. 
  • Протягом вересня 16 147 вразливих осіб похилого віку отримали підтримку в транспортуванні на КПВВ «Станиця Луганська» електромобілем від НУО «Проліска». 

Документ можна завантажити англійською й українською

Звіт містить інформацію, зібрану БФ «Право на захист» в межах опитування, що регулярно проводиться з червня 2017 року. КПВВ розташовані в Донецькій («Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Новотроїцьке») та Луганській («Станиця Луганська») областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, та проводиться в межах проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Таке опитування має на меті з’ясувати причини, умови та ризики, які супроводжують перетин лінії зіткнення через КПВВ. Зібрана під час опитування інформація допоможе визначити потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для діяльності з адвокації.