Зробити пожертву
Укр / Eng
25.05.21

Попри пандемію та карантинні обмеження, команда «Право на захист» активно залучає спільноти біженців до співпраці й навчання. Ми не припиняли проводити навіть групові консультації. Усе, щоправда, у форматі відеоконференцій.

Від початку року наші колеги організували і провели шість онлайн-зібрань для майже 70 біженців із Сомалі, Афганістану, Росії, Білорусі, Узбекистану, Таджикистану та групи шукачів захисту, які мешкають у пункті розміщення біженців у м. Яготин Київської області.

Які запитання цікавлять наших клієнтів? Неважливо з якої вони країни походять і яким чином опинилися в Україні, біженці цікавляться «міграційною процедурою».

R2P Proposals to the draft Law on Amendments to the Code of Administrative Offenses for improving the Migration legislation проект-4411
  • Що відбувається після звернення за захистом до Державної міграційної служби?
  • Які документи отримують шукачі захисту в Україні, які права й обов’язки в них з’являються?
  • Як довго триває процедура та які етапи включає?
  • Що робити в разі отримання негативного рішення Державної міграційної служби і як його оскаржити?
  • Які є можливості працевлаштування, навчання?
  • Як отримати доступ до медичних послуг?
  • Як відкрити власний бізнес в Україні? Які можливості дає грантова підтримка Агентства ООН у справах біженців (UNHCR)? Що пропонує наша держава та міжнародні організації?
  • Як зареєструвати новонароджених дітей? Як набути громадянство (коли це можливо, а коли — ні), отримати посвідку на проживання (чому для біженців вона не є панацеєю та «більш правильним» документом)?
  • Що робити в разі перевірки документів органами правопорядку, затримання, екстрадиції тощо.

Водночас кожна спільнота має свої особливості й потреби, знаючи які ми можемо будувати ефективну комунікацію й допомагати в розв’язанні актуальних проблем.Слідкуйте за оновленнями проєкту із надання правової допомоги біженцям та шукачам захисту на сторінці у фейсбук та активностями, які ми проводимо задля розвитку біженських спільнот та повноцінної інтеграції цієї вкрай вразливої категорії людей до українського суспільства. Адже ми щиро віримо в те, що кожна людина повинна мати доступ до процедури отримання захисту, а мультикультурність — це перевага України.

R2P logo Ukrainian

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: