Зробити пожертву
Укр / Eng
12.03.18

Судова справа БФ «Право на захист» щодо поновлення виплати пенсії внутрішно переміщеній особі буде розглянута у Верховному Суді як зразкова.

29 березня Верховний Суд розгляне справу щодо оскарження припинення виплати пенсії та її поновлення пенсіонеру-ВПО, рішення у якій будуть застосовуватись у всіх аналогічних справах.

Пенсіонерці, яка переїхала до Бахмутського району, припинили  виплату пенсії 01.04.2017 року на підставі постанови КМ України №365 від 08.06.2016 року, а саме через «верифікацію за списками СБУ».

Восени 2017 року жінка звернулася до юристів Бахмутського офісу БФ «Право на Захист» із метою отримання правової допомоги. Адвокатом Сергієм Шкрамадою було складено й подано до Донецького окружного адміністративного суду позовну заяву про визнання припинення виплати пенсії незаконним і поновлення виплати пенсії, починаючи з 01.04.2018 року. Номер справи – 805/402/18-а.

Суд передав справу на розгляд до Верховного Суду як зразкової, оскільки в провадженні суду знаходиться понад 200 справ, які мають такі саме ознаки.

Зразкова справа – це справа, що розглядається Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення, яке в майбутньому мають використовувати суди під час розгляду таких саме – так званих типових – справ із метою уникнення появи протилежної судової  практики з однакових питань.

Отже, після постановлення зразкового рішення, усі подібні справи мають бути розглянуті у спрощеному порядку і рішення в них мають відповідати рішенню Верховного Суду.

Нагадаємо, 30 січня 2018 року у подібній справі № 428/6579/17, яку також вели юристи БФ «Право на захист», Верховний Суд ухвалив перше з моменту його створення рішення на користь позивача, визнавши пріоритетність норм Закону України над постановами Кабінету Міністрів України.  З того моменту аналогічні рішення були ухвалені Верховним Судом ще орієнтовно в 25 справах. Отже, ми сподіваємося, що зразкове рішення також буде на користь пенсіонера-ВПО.

Олег Тарасенко,

старший стратегічний юрист БФ «Право на захист»