Зробити пожертву
Укр / Eng
17.05.23

Аналіз законодавчих змін щодо правил перетинання державного кордону громадянами України від команди правових аналітиків БФ “Право на захист”.

02 травня 2023 року Кабмін вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Так, відповідно до нововведень під час дії воєнного стану пропуск через державний кордон громадян України, які є працівниками дипломатичної служби та направляються у службове або довготермінове відрядження і членів їх сімей, які перебуватимуть разом з ними за місцем їх довготермінового відрядження, здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів.

Підтвердними документами для працівників дипломатичної служби, які їдуть у службове відрядження, є:

  • дипломатичний або службовий паспорт;
  • засвідчені копії наказів МЗС/закордонної дипломатичної установи України про направлення таких працівників дипломатичної служби у службове відрядження.

Підтвердними документами для працівників дипломатичної служби, які направляються у довготермінове відрядження, і членів їх сімей, які перебуватимуть разом з ними за місцем їх довготермінового відрядження, є:

  •  дипломатичний або службовий паспорт;
  • засвідчені копії наказів МЗС про переведення/призначення/направлення/відрядження таких працівників до закордонних дипломатичних установ України