Зробити пожертву
Укр / Eng
19.07.16

До юристів запорізького офісу БФ «Право на захист» звернулася Оксана, переселенка зі Старобешевського району Донецької області.

З початку АТО дівчина переїхала до м. Мелітополь, де згодом знайшла своє кохання та вийшла заміж.

Після реєстрації шлюбу, Оксана вирішила взяти прізвище чоловіка, і їй видали паспорт без відмітки про місце реєстрації. Як наслідок – Управління праці та соціального захисту населення Мелітопольської міської ради призупинило виплати до моменту внесення змін до довідки ВПО.  Проте, поновити довідку виявилось неможливо так, як були відсутні відомості про реєстрацію місця проживання на непідконтрольній Уряду України території.

Лише після втручання юристів запорізького офісу БФ «Право на захист» справа зрушила з місця. Юрист Сергій Щеголь підготував правову довідку безпосередньо для ВПО та надав детальні роз’яснення щодо подальшого спілкування із працівниками ДМС. Також юристом було підготовлено обґрунтовану заяву на територіальний відділ ДМС з вимогами внесення даних, які були зазначені в паспорті до зміни прізвища.

Після тривалої бесіди  працівники ДМС погодилися з обґрунтуванням, які наводив юрист стосовно перенесення відомостей щодо реєстрації місця проживання у новий паспорт. В той же день Оксані внесли відповідні відомості до її нового паспорту. Також в цей день вона звернулася до територіального відділу УПСЗН, де їй видали довідку вже з новим прізвищем.