29 жовтня 2020 року о 12:30 у приміщенні «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему «Зменшення ризику катастроф та вразливості населення в Східній Україні».
Подію було організовано БФ «Право на захист» в межах проекту «Зниження ризику стихійних лих у Східній Україні», що фінансується Європейським Союзом і реалізується #3Р Консорціумом.
Участь у заході взяли представники органів державної влади, військово-цивільних адміністрацій, місцевого самоврядування, співробітники державних підприємств*. Модерувала захід правова аналітикиня БФ «Право на захист» Анастасія Бондаренко
Під час чотирьохгодинної конференції було обговорено низку важливих питань, серед яких:
- Підвищення готовності населення до ризиків за допомогою правових інструментів;
- Роль місцевого самоврядування у підготовці населення до надзвичайних ситуацій;
- Виклики у процесах підвищення готовності населення в контексті реформи децентралізації;
- Управління екологічними та техногенними ризиками на Донбасі.
Окрім тематичного обговорення на заході також було презентовано «Білу книгу» – аналітичний документ, розроблений експертами з 3P Консорціуму, в якому містяться практичні рекомендації для органів державної влади щодо зміцнення Єдиної державної системи цивільного захисту України.
Завантажити електронні версії презентованих робіт Ви можете нижче за посиланнями:
БІЛА КНИГА (УКРАЇНСЬКОЮ ТА АНГЛІЙСЬКОЮ)
АНАЛІТИЧНІ ЗВІТИ
Під час дискусії народний депутат України, голова підкомітету з питань зміни клімату та охорони атмосферного повітря Комітету Верховної ради України з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко зазначила про наявність серйозних проблем з шахтами на окупованих територіях, а саме, що ці об’єкти становлять реальний ризик і можуть спричинити гуманітарну катастрофу внаслідок їх неконтрольованого затоплення.
«Потрібно послідовно збирати інформацію про стан справ з якістю ґрунтів, повітря, води. І це потрібно робити не раз на декілька років, або коли з’явилось міжнародне фінансування, а систематично, на регулярній основі. … Для того, щоб програми запрацювали, треба забезпечити існування майданчику, на якому регулярно б обговорювалися б проблеми екологічної безпеки на Донбасі»
– зауважила пані Василенко.
Також народний депутат запросила всіх присутніх на заході долучитися до комітетських слухань на рівні Комітету Верховної ради України з питань екологічної політики та природокористування, що відбудуться 10 листопада 2020 року у форматі Zoom відеоконференції.
Начальник управління техногенної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Тарас Поліщук наголосив на важливості просування ідеї страхування об’єктів, що становлять потенційну техногенну небезпеку.
«Безумовно, в нас сфера страхування не працює коли йде мова про безпеку об’єктів. Якщо взяти страхування в європейських країнах, там всі такі об’єкти мають обов’язкове страхування і вони зацікавлені виконати всі заходи, аби обмежити страховий платіж»
– сказав пан Поліщук.
Доступний запис трансляції круглого столу
* Повний список учасників круглого столу:
Леся Василенко – народний депутат України, голова підкомітету з питань зміни клімату та охорони атмосферного повітря Комітету Верховної ради України з питань екологічної політики та природокористування;
Анастасія Бондаренко – правовий аналітик БФ «Право на захист», модератор;
Ганна Черкасова – головний еколог ВЦА м. Торецьк;
Олександр Ащаулов – заступник генерального директора з охорони праці ДП «Торецьквугілля»;
Тарас Поліщук – начальник управління техногенної безпеки, Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям;
Олександр Лещенко – заступник директора Департаменту – начальник управління захисту населення і територій, Департамент організації заходів цивільного захисту;
Богдан Данилюк – заступник начальника відділу оперативно-чергової служби та готовності пунктів управління, Департамент реагування на надзвичайні ситуації;
Максим Іванов – заступник начальника управління цивільного захисту ГУ ДСНС України в Луганській області;
Сергій Андрійчук – головний спеціаліст з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами, Попаснянська РДА;
Олексій Бабченко – керівник військово-цивільної адміністрації м. Золоте та c. Катеринівка Попаснянського району Луганської області; представник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.