Зробити пожертву
Укр / Eng
27.09.16

Наталка* з донькою та сином тепер живуть у невеликому смт. Розівка, що в Запорізької області. Будиночок старенький, але досить міцний. Спочатку їм, колишнім міським жителям, було важко звикнути до сільського будення.

Але, як зауважує жінка, головне, що не стріляють. Діти почали звикати до нового дому, знайшли нових друзів. І все б нічого, і можна сміливо планувати майбутнє, якби не хвороба маленької Яринки. Дівчинці лише п’ять, але страшний діагноз – рак крові – їй встановили вже кілька років тому.

Яринка пройшла курс хіміотерапії, і тепер її  імунна система дуже ослаблена.

«Донька дуже хоче ходити до дитячого садка. Вона весела та активна, їй подобається бути серед однолітків, – розказує мама Наталя. – Але відвідування садочку кожного разу закінчується распіраторними вірусними захворюваннями. Тож Яринка змушена залишатися дома та гратися з братиком, трирічним Максимом. Вона повинна бути під постійним наглядом, бо, залежно від стану, у неї може змінюватися артеріальний тиск. А донька ще дуже маленька і не може своєчасно поскаржитися на погане самопочуття. Щоб попередити критичний  спад або підвищення тиску, лікар порекомендував періодично його вимірювати. А для цого нам потрібний тонометр».

За словами керівника Запорізького офісу БФ «Право на захист» Вікторії Саломатіної, для профілактики та лікування вірусних респіраторних захворювань педіатр також порекомендував Яринці використовувати нібулайзер. За його словами, це підтримає імунну систему дитини та покращить загальний стан здоров’я. Крім того, після перенесеного захворювання дівчинка дуже чутлива до зміни температури. Для того, щоб температура тіла лишалася стабільною протягом ночі, лікар радить використовувати електрогрілку, яка допоможе зберегти здоров’я дівчинки в нормі.

Здається, це не зовсім звичайні подарунки для маленької дівчинки: тонометр, нібулайзер та електрогрілка. Але саме вони допоможуть зберегти найцінніше – здоров’я.

Ми щиро бажаємо Яринці, яка наступного року планує стати першокласницею, міцного імунітету, успіхів у навчанні та багато вірних друзів на новому місці!

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПЛ», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

 

*Імена членів родини змінені.[/vc_column_text]

[/vc_column_text]