Зробити пожертву
Укр / Eng
31.10.17

Минулого тижня БФ «Право на захист» розповів про стан громадських вбиралень, якими змушені користуватися особи, що перетинають лінію зіткнення через КПВВ «Станиця Луганська». Цього разу об’єктом розповоді стане КПВВ «Майорське» та місто Бахмут.

За даними Державної прикордонної служби України за вересень 2017 р. КПВВ «Майорське» перетинали  в середньому майже 7 тисяч осіб на день. Але водночас жоден з шести туалетів, встановлених на КПВВ (по три туалети з кожного боку), не пристосований для осіб з особливими потребами. Більше того, станом на 30 жовтня для черги з осіб, що перетинають КПВВ у напрямку непідконтрольної території, доступний лише один з трьох туалетів. Причину, з якої не працюють два інших, співробітникам БФ «Право на захист» дізнатися не вдалося.

Кінцевим пунктом призначення для осіб, що перетинають лінію зіткнення, найчастіше є Бахмут – адміністративний центр Бахмутського району. Бахмут – невелике місто, чисельність населення якого (станом на 2015 рік) складає близько 76 500 осіб.

Інфраструктура міста дозволяє особам, що перетинають лінію зіткнення, скористатися послугами державних установ, нотаріусів і банків, зробити покупки (оскільки ціни в крамницях зазвичай нижчі, ніж на НКУУТ). Безумовно, значна кількість людей, що прямує до Бахмута, спричиняє додаткове навантаження на інфраструктуру і вимагає її розвитку. Зокрема це стосується і громадських вбиралень.

Співробітники БФ «Право на захист» вивчили основні маршрути пересування людей та дізналися, чи є такі необхідні послуги доступними.

Скористатися громадським туалетом можна на території автозаправних станцій, що розташовані як у самому місті, так і на в’їзді до нього. Вбиральні у приміщеннях і на вулиці на станціях загальнодоступні.

На території приміської автостанції, куди прибувають автобуси з КПВВ «Майорське», встановлені платні біотуалети. За можливість скористатися ними, потрібно заплатити 2 гривні. На авто- та залізничному вокзалі є вуличні туалети, але, на жаль, вони не пристосовані для людей з інвалідністю. Стан туалету на автовокзалі поганий, проте його вартість також складає 2 грн.

На центральній зупинці громадського транспорту є платний туалет (3,50 грн), що працює з 7:00 до 20:00. Хоча вхід до туалету обладнано пандусом, кут нахилу та плитка, якою вкритий пандус, ускладнюють користування для людей з інвалідністю.

У лікарні, що розташована неподалік, є туалети для відвідувачів. Навпроти центрального відділення Ощадбанку знаходиться торговельно-розважальний комплекс, в якому є безкоштовний туалет з вільним доступом.

На території центрального ринку є платний туалет. Також платний туалет можна знайти у  сквері в центрі міста (поблизу популярного відділення Ощадбанку). Вхід коштує 3,50 грн, але туалет відкритий лише з 10:00 до 19:00.

Поруч знаходиться ДК ім. Мартинова з безкоштовним туалетом. На жаль, туалет не пристосовано для людей з інвалідністю.

Оскільки велика кількість осіб перетинають лінію зіткнення саме для того, щоб відвідати державні установи, наявність там доступних вбиралень – питання поваги до осіб, що змушені очікувати годинами. Проте в Управлінні пенсійного фонду України міста Бахмут та Управлінні соціального захисту населення Бахмутської районної державної адміністрації вбиральні потребують ремонту. В УСЗН м. Бахмут хоч і наявна вбиральня для осіб з інвалідністю, але вона зачинена і відчиняється лише після звернення до працівників УСЗН.

Наразі ситуація з громадськими туалетами у Бахмуті викликає менше занепокоєння, ніж у смт. Станиця Луганська. Проте, оскільки серед ВПО, та тих, хто постійно проживає на НКУУТ, відсоток малозабезпечених є доволі високим, недостатня кількість саме безкоштовних вбиралень залишається проблемою, яку необхідно оперативно вирішувати.

Також БФ «Право на захист» звертається до місцевої влади та гуманітарних організацій з проханням звернути увагу на непристосованість як громадських вбиралень, так і загальної інфраструктури міста для осіб з інвалідністю, та закликає об’єднати зусилля задля вирішення ситуації, що склалася.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5323,5340,5341″]