Зробити пожертву
Укр / Eng
16.09.16

І знову  робоча поїздка у село Колесниківка Станично-Луганського району Луганської області. Село знаходиться неподалік лінії розмежування і зараз тут живе майже 60 чоловік, майже половина з яких втратили документи, що підтверджують особистість.

Люди не мають змоги  самотужки відновити документи: автобус до районного центру ходить раз на тиждень, винайняти авто немає грошей через тотальне безробіття.

«Коли чоловік показує на купу цегли, яка поросла бур`янами, і говорить, що це те саме місце, де згоріли документи разом з хатою, – це не вражає, від цього перехоплює подих і мурахи по шкірі! – говорить Олена Грекова, керівник Сєверодонецького офісу БФ «Право на захист». – Уявляєте, він показує залишки печі і вцілілу тополю, що росла біля хати… І в хату щось вцілило. Він не знає, що то було, але від хати не лишилося нічого!».

Співробітники Сєверодонецького офісу БФ «Право на захист» були вражені побаченим і ледь стримують емоції.

«До нас прийшла жінка із звичайним молочним бідоном у руках. У ньому були всі документи її сім`ї.  Під час обстрілів вона закопувала бідон. Ось так вони і вціліли…  Це жахливо і до цього неможливо звикнути…», – ділиться монітор Неля Заблоцька-Сєннікова.

По-чоловічому стримано розповідає адвокат Вадим Сидоренко: «Ми спілкувалися з місцевими жителями просто неба. Кожна історія – це біль. Ми роз’яснювали людям, як діяти, але прекрасно розуміли, що вони не зможуть самотужки здолати проблеми. Це добре, що ми знайшли порозуміння з колегами з NRC, продуктивно попрацювали  і вже скоро до жителів села буде організовано приїзд представників ДМС для вирішення їхніх проблем».

Всього на зустріч прийшли 18 людей. Вони розповідали про пережите, а розходилися з надією, що їм допоможуть.

БФ «Право на захист»  щиро дякує  провідному юристу NRC Светлані Подколзіній за проведену спільну юридичну консультацію для жителів Колесниківки.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”3951,3952,3953″]