Зробити пожертву
Укр / Eng
11.07.22

Ліні 33 роки. До лютого жінка щасливо мешкала на Харківщині, поки там не почалися активні бойові дії. Аби почувати себе в безпеці, вона змушена була евакуюватися на Львівщину.

Оформлюючи заяву про надання статусу ВПО, жінка вирішила покластися на цифрові технології та подала її через портал Дія. Довгий час заява була в обробці, а потім зовсім зникла з додатка. Жінка знову сформувала аналогічну заяву. На початку червня довідка так і не з’явилася, а в додатку писало, що статус ВПО жінці наданий. Без довідки жінка не могла отримати ні гуманітарну, ні грошову допомогу від міжнародних організацій.

Знайомі порадили звернутися Ліні до юриста, тому вона зателефонувала до нашого фонду. Регіональна юристка Львівського офісу БФ “Право на захист” Ірина Федотова вирішила звернутися до місцевого Управління праці та соціального захисту населення з запитом щодо того, чи перебуває Ліна на обліку ВПО.

Письмова відповідь здивувала. Там зазначалося, що жінка на обліку не перебуває. Далі наша колега склала запит до Міністерства цифрової трансформації з питанням чи передавалася заява Ліни, сформована через Дію, до єдиної системи Міністерства соціальної політики. Жінку запевнили, що її заява передана.

Одразу після письмової відповіді від Міністерства цифрової трансформації Ліна отримала в додатку Дія довідку ВПО. Через деякий час щаслива жінка зателефонувала нам та повідомила про отримання виплат за всі 4 місяці! Ми раді, що змогли допомогти, адже наразі таких звернень до нашого фонду дуже багато.

Якщо ви маєте питання, що стосуються перетину кордону, відновлення втрачених документів, соціальних виплат, житла для тих, хто змушений був покинути власну оселю тощо, телефонуйте щодня з 7.00 до 22.00 за номерами гарячої лінії:

VODAFONE: +380995075090

KYIVSTAR: +380685075090

LIFECELL: +380935075090 або пишіть нам в Телеграм: https://t.me/pravonazahyst