Зробити пожертву
Укр / Eng
19.09.18

Днями в Києві відбувся експертний круглий стіл «Процес децентралізації та особливості інтеграції ВПО: міжнародний досвід в українських реаліях».

Під час заходу правові аналітики БФ «Право на захист» разом із партнерами (представниками Лейденського Університету (Нідерланди), Європейського Центру Фонду Карнегі за міжнародний мир (Карнегі-Європа, Брюссель, Бельгія), Українського інституту публічної політики (УІПП, Київ, Україна)) презентували результати роботи дворічного дослідницького проекту «Безпека людини та конфлікт в Україні: локальні підходи і загальнонаціональні масштаби», профінансованого  Нідерландською Організацією з наукових досліджень (NWO-WOTRO).

Проект був спрямований  на дослідження та обмін знаннями за двома напрямами: децентралізація, а також соціальна адаптація й інтеграція внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Захід відбувся у формі відкритої зустрічі з двома панельними дискусіями за основними напрямами проекту. Правові аналітики  БФ «Право на захист» Анастасія Бондаренко та Ксенія Карагяурпредставили порівняльний аналіз результатів дослідження стану інтеграції та адаптації ВПО у двох областях, де проводилося опитування – в Одеській та Харківській (див. інфографіки «Спільні ознаки стану інтеграції ВПО в обох областях» та «Принципові відмінності стану інтеграції ВПО в обох областях»). Крім того, із учасниками обговорили висновки та рекомендації дослідження (див. інфографіку «Висновки»).

В обговоренні взяли участь: Пабло Матеу, представник Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) в Україні, Наталія Веселова, народний депутат України, Олеся Цибулько, керівник експертної групи з питань ветеранів та учасників АТО Директорату соціальних послуг та інтеграції Міністерства соціальної політики;  представники  Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської облдержадміністрації та Департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради; Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб; інші представники органів влади, члени дипломатичних представництв, міжнародні експерти.

Фотозвіт можна переглянути за посиланням.[boc_img_gallery columns=”4″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”7765,7766,7767,7768″]