Зробити пожертву
Укр / Eng
05.04.17

І знову історія про те, як чиновники УСЗН припинили виплату адресної допомоги переселенці та її двом малолітнім дітям та намагалися витребувати вже отриману допомогу через наявність житла у власності чоловіка ВПО. На щастя, і цього разу завдяки юристам Слов’янського офісу БФ «Право на захист» судова справа завершилася на користь переселенки.

Юлії* та двом її малолітнім дітям з 30 вересня 2016 року УСЗН Костянтинівської міської ради припинило виплату щомісячної адресної допомоги через те, що у власності її чоловіка є частина квартири у м. Костянтинівка – на території, підконтрольній Уряду України. За словами чиновників, згідно з законодавством, наявність власного житла, розташованого у регіонах, інших, ніж тимчасово окупанована територія,  позбавляє переселенця права на отримання грошової допомоги від держави.

Крім того, УСЗН вимагало від жінки повернути всю суму адресної допомоги, виплаченої за попередній період, а це майже 40 тис.грн!

Під час розгляду справи захисник відповідача адвокат Слов’янського офісу БФ «Право на захист» Герман Петров вказав, що Костянтинівка входить до переліку населених пунктів, на території яких проводилася антитерористична операція, тому наявність у власності житла у м. Костянтинівка не може бути підставою для відмови у призначенні або припиненні виплати адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Отже, взявши за основу доводи адвоката, суд визнав протиправними та скасував рішення УСЗН Костянтинівської міської ради про припинення виплати адресної допомоги ВПО та про розрахунок в якості переплати вже отриманої щомісячної адресної допомоги. Також суд зобов’язав УСЗН призначити і виплатити щомісячну адресну допомогу Юлії та її дітям як внутрішньо переміщеним особам з 30 вересня 2016 року.

 

*Ім’я змінено