Зробити пожертву
Укр / Eng
26.01.17

До юристів Дніпровського офісу БФ «Право на захист» звернулася переселенка, якій чиновники УСЗН у м. Кривий Ріг відмовили у виплаті адресної допомоги.

З’ясувалося, що у квітні 2014 року Валентина Сергіївна* придбала квартиру у м. Донецьк. Але на той час у зв’язку з нестабільним становищем у місті робота нотаріальних контор була призупинена і документально закінчити переоформлення нерухомості було неможливо. Лише у липні 2016 року на підконтрольній уряду України території Валентина Сергіївна змогла оформити угоду купівлі-продажу зазначеної нерухомості.

Із  жовтня 2014 року жінка була взята на облік як ВПО, а у вересні 2016 року Валентина Сергіївна подала заяву про призначення щомісячної адресної грошової допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Проте виплати не були призначені та виплачені, а Валентину Сергіївну було повідомлено про відмову у призначенні адресної допомоги з посиланням на виявлення під час верифікації даних інформації про придбання нею у 2016 році житла на непідконтрольній Україні території. Чиновники УСЗН зазначили, що це дало підставу констатувати наявність грошових коштів, що перевищують 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Під час розгляду справи захисник відповідача юрист БФ «Право на захист» В’ячеслав Стасюк вказав на те, що Валентина Сергіївна не має майна розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, а твердження про наявність на депозитному банківському рахунку коштів у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб не підтверджено будь-якими доказами.

Взявши за основу доводи юриста, суд прийшов до висновку про безпідставну відмову у призначенні щомісячної адресної допомоги ВПО та зобов’язав УСЗН Жовтневої районної у місті ради м. Кривий Ріг  призначити переселенці виплату щомісячної адресної допомоги.

*ім’я переселенки було змінене