Зробити пожертву
Укр / Eng
17.05.17

Ми неодноразово писали про те, що майже кожного дня до юристів БФ «Право на захист»звертаються переселенці, яким Управління соціального захисту населення (УСЗН) відмовили у призначенні адресної допомоги в зв’язку з наявністю у них чи членів їхньої родини житла на підконтрольній Україні території.

І ось сьогодні знову дві історії про те, як співробітникам Маріупольського офісу БФ «Право на захист»вдалося виграти дві судові справи проти УСЗН щодо оскарження відмови у призначенні щомісячної адресної допомоги.

Наталі, що залишила свій будинок у Донецьку і перемістилася до м. Вугледар, було відмовлено у призначені виплаті щомісячної адресної допомоги у зв’язку із наявністю у чоловіка 1/3 частини квартири у Вугледарі.

Схожа ситуація була також у переселенки Ірини, якій відмовили у призначені щомісячної адресної допомоги через наявність у власності її чоловіка житла у с. Максимівка Мар’їнського району.

Під час розгляду справи захисник відповідачів адвокат Маріупольського офісу БФ «Право на захист» Сергій Галемський вказав, що Вугледар і Максимівка входять до переліку населених пунктів, на території яких проводилася антитерористична операція, тому наявність у власності житла як у м. Вугледар, так і у с. Максимівка не може бути підставою для відмови у призначенні виплати адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Взявши за основу доводи адвоката, суд визнав протиправними та скасував рішення Вугледарського міського УСЗН  про припинення виплати адресної допомоги ВПО. Також суд зобов’язав УСЗН призначити і виплатити щомісячну адресну допомогу обом жінкам як внутрішньо переміщеним особам.

Отже, юристи БФ «Право на захист» закликають: у разі отримання відмови в призначенні адресної допомоги через наявність житла на підконтрольній території, ВПО мають активно захищати свої права.

«Для того щоб зрозуміти, чи може наявність житла у ВПО або когось із членів його сім’ї бути перешкодою для отримання адресної допомоги, вважаємо за необхідне звернути увагу переселенців на терміни: тимчасово окупована територія України; населені пункти, розташовані на лінії зіткнення; райони проведення антитерористичної операції (перелік таких населених пунктів і районів затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1085-р від 07.11.2014 р. Ознайомитися з ним можна за посиланням http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1085-2014-%D1%80), – зазначила Яніна Ребенкова, юрист Маріупольського офісу  БФ «Право на захист». – Ми завжди наголошуємо на тому, що переселенцям необхідно відстоювати свої права. А коли їм відмовляють у наданні довідок ВПО чи призначенні виплат, вимагати письмової відмови, з якою потім можна звернутися до суду».