Зробити пожертву
Укр / Eng
18.12.18

17 грудня в Києві відбулося перше засідання робочої групи Міністерства соціальної політики України щодо опрацювання проектів нормативно-правових актів із питань забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та інших вразливих груп населення, постраждалих унаслідок збройного конфлікту. Серед учасників заходу — Анастасія Одінцова й Еліна Шишкіна, правові аналітики БФ «Право на Захист».

Під час засідання розглянули:

  • актуальні питання здійснення соціальних виплат ВПО та здійснення пенсійних виплат особам, які проживають на непідконтрольній Уряду України території (НКУУТ).
  • питання, порушені у зверненні ГО «Донбас СОС» щодо продовження заходів, передбачених Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» на період проведення Операції об’єднаних сил.
  • проект Закону України «Про правовий статус та соціальний захист осіб, незаконно позбавлених волі Російською Федерацією, окупаційною адміністрацією Російської Федерації або збройними формуваннями Російської Федерації».
  • проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання забезпечення внутрішньо переміщених осіб житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання».

Еліна Шишкіна розповідає: «Одне з актуальних для переселенців питань — житло. Тому дуже добре, що Мінсоцполітики й МінТОТ підготували проекти постанов Кабміну щодо порядку забезпечення ВПО тимчасовим житлом. Сподіваємося, тексти обох проектів будуть якомога швидше доопрацьовані із пропозиціями громадських організацій та передані до КМУ для погодження».

Анастасія Одінцова ж наголошує: «Ще одним із найболючіших питань для ВПО є виплата пенсії. На кожній робочій зустрічі з представниками Мінсоцполітики ми акцентуємо увагу на необхідності скасування Постанови КМУ № 365 і запровадження нового механізму виплат пенсій для ВПО та для осіб, які проживають на НКУУТ. Ми дуже сподівалися, що на першому засіданні робочої групи нам презентують такі зміни, однак, зараз їх ще доопрацьовують представники міністерства, тож зміни надійдуть до робочої групи вже на наступному засіданні».